Blog @Cziken1986 Cziken1986
22.07.2014, 13:25
Destiny
O becie Destiny słów kilka

Chwilowo gdy  mamy zapowiadaną przerwę, można wreszcie odejść od konsoli i skrobnąć kilka słów o Destiny. Przegrałem już kilkanaście godzin. Wbiłem maxymalny  8 lv  dla bety ( tak to już bym miał chyba w okolicach   20), założyłem klan (Solar Wind) ze znajomymi, ubiłem setki kosmitów. I muszę z ręką na sercu powiedzieć że jestem pod dużym wrażeniem całości. Świetnie się bawię zwiedzając świat Destiny. Gra jest piękna i  wcale nie jest taka trudna i skomplikowana do ogarnięcia. Szkoda że nie posiada Polskiej lokalizacji ( wstydź się dystrybutorze !!!).

W grę wprowadza nas krótki, szybki tutorial z którego dowiemy się że klawiszologia jest prawie taka sama jak w BF4 a  historia nie należy do skomplikowanych...  Spotkaliśmy na swojej drodze kosmitów, oni wprowadzili nas w złoty wiek, przyszło zło, wszystko szlag trafił, ostało się jedno miasto ( Tower). I to w Tower właśnie rozpoczniemy swoją przygodę.

Do wyboru mamy 3 klasy postaci Titana, Huntera, Warlocka. Ja osobiscie gram Titanem ( Striker)  jest to typowy tank.   Znajomy testował Huntera i Warlocka i bardziej do gustu przypadł mu Warlock ze swoimi specjalnymi umiejętnościami.  Każda klasa posiada swoje odrębne subclassy oraz umiejętności z nimi związane. Każdy myślę znajdzie coś dla siebie.

Naszą bazą wypadową jest Tower, tak w skrócie to takie miasto/statek  gdzie można kupować itemy odpowiednie do swojej klasy, odbierać nagrody a i w przyszłości w pełnej wersji pewnie robić dużo innych ciekawych rzeczy.

Misje można robić samemu bądź w drużynach max. 3 osobowych. Czytałem że w pełnej wersji będą takie dla 6 osób ( Raidy, podobno bardzo wymagające) . Każda misja kończy się na walce z jakimś bossem i jego pomagierami. Nie są to bardzo wymagający przeciwnicy. Jeśli chcemy spotkać kosmitów z wysokimi levelami  musimy poszperać troszkę w danej lokacji, jednak walka z nimi jest bardzo krótka, przeważnie  po 1 uderzeniu padamy. Dodatkowo każda lokacja posiada swoje sekrety np. poukrywane skrzynie z itemami, martwe duchy itp.

Po skończonej misji możemy udać się z powrotem do Tower lub na kolejne dostępne misje. Niektóre lokacje dają możliwość wykonania zadań pobocznych.  By je odnaleźć należy kliknąć w dotykowy panel na ps4 wtedy uaktywnia się nasz robot „Duch” który wyświetla położenie dodatkowych misji. Większość z nich polega na np. zabiciu kilku potworów danej klasy, zebraniu  przedmiotów które zgubią itd.  Zdarzyło się kilka razy że na mapce pojawiał się randomowy event który trwał 5 minut. Statek matka zrzucał robota z duża ilością HP a wszyscy gracze  obecni w danej lokacji mieli za zadanie go zabić. Myślę że w pełnej wersji takich eventów będzie znacznie więcej a i zapewne pojawia się co jakiś czas specjalne eventy, nic tylko zacierać ręce i czekać do września.

Jeśli mamy dość zwiedzania lokacji pieszo zawsze możemy przy pomocy naszego robota ( Ducha) wezwać nasz kosmiczny skuter który znacząco przyspieszy poruszanie się po planecie. Dostępne w becie są inne pojazdy ale tylko w trybie Control na mapie "Księżyc"  pojazdy tam mają jednak bardziej bojowy charakter.

 

 

Żeby toczyć potyczki z innymi graczami musimy wbić 5 level.  Jak na obecną chwile dostępna jest rozgrywka zwana Control  polegająca na przejmowaniu punktów ( z BF dominacja) uczestniczyć w niej może max 12 osób.  Mapki są dość zgrabne, przejrzyste. Rozgrywka na nich jest dość dynamiczna.

Za wygrywanie otrzymujemy doświadczenie i napełniamy specjalne pole PVP ( za 100 wygranych potyczek  otrzymujemy awans ) . Zdobyte w ten sposób levele PVP umożliwią nam zakup specjalnego ekwipunku w Tower.

 

O Destiny można pisać i pisać, ale nie chce zdradzać też wszystkiego . Dlatego jeśli ktoś jeszcze nie grał, to gorąco zachęcam do spróbowania. Po ograniu bety wiem jedno.  Pełna wersja zapewni zabawy na długie godziny !! A wam jak się podoba ?

Oceń notkę:
+ +3 -