Menu X
Menu X
PS4
Cyberpunk 2077
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
-
Twoja ocena
5
Producent: CD Projekt RED
Polski dystrybutor: cdp.pl
Wersja językowa: Polska Pełna
Gatunek: RPG
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 2018
Europa: 2018
Polska: 2018
0
Posiadacz gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

Cyberpunk 2077 zasłynął w 2013 roku, gdy dostaliśmy pierwszym zwiastun nowej gry tworzonej przez CD Projekt Red. Z dotychczasowych informacji wynika, że możemy spodziewać się gry RPG w otwartym świecie mrocznej dystopii nawiązującej do klasyków science-fiction pokroju Blade Runnera.

Pierwsze informacje o Cyberpunk 2077 pojawiły się w 2013 roku wraz z udostępnieniem specjalnego zwiastuna. Od tamtej jednak pory CD Projekt Red raczej milczał na temat gry, skupiając się przede wszystkim na dokończeniu Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dopiero po premierze „Wiedźmina”, twórcy na poważnie powrócili do projektu, chcąc wydać grę w 2018 roku. Wiemy, że pracuje przy niej twórca papierowego systemu RPG Cyberpunk 2020, Mike Pondsmith.

Fabuła

O fabule Cyberpunk 2077 dotychczas nie ujawniono zbyt wielu informacji, lecz wiemy, że zabierze nas do miasta Night City, dość dobrze zresztą znanego fanom papierowego systemu RPG Cyberpunk 2020. Oznacza to, że możemy spodziewać się tytułu z podgatunku science-fiction o nazwie „cyberpunk”, który zabierze nas do mrocznego świata zdominowanego przez korporacje oraz technologie pozwalającą „ulepszyć” człowieka za pośrednictwem licznych implantów. Granica pomiędzy byciem maszyną a człowiekiem jest jednak krucha, o czym także opowie nam gra, być może nawet lepiej niż seria Deus Ex oparta o ten sam gatunek.

Oprócz tego wiemy, że możemy się spodziewać wielowątkowej fabuły oraz złożonej historii, opowiadanej nam za pośrednictwem dialogów. Podobnie jak w „Wiedźminach” przyjdzie graczom podejmować ważne decyzje, przy czym większość zaoferuje nam wybory, które trudno jest określić jako jednoznacznie złe lub dobre.

Rozgrywka

Cyberpunk 2077 w założeniu ma być grą RPG z otwartym światem, co oznacza, że możemy spodziewać się rozgrywki podobnej do tej, którą ujrzeliśmy w „Wiedźminie”. W grze zapewne pojawią się liczne zadania, aktywności, minigry i nie tylko. Poruszać nam się przyjdzie po Night City, z dotychczasowych informacji wynika, że CD Projekt Red stworzyło specjalną technologię, mającą za zadanie zaprezentować nam miasto w gargantuicznej i niespotykanej dotąd w grach RPG skali. Z przecieków prasowych dowiedzieliśmy się także, że w grze pojawią się liczne pojazdy, nie tylko kołowe lub gąsienicowe, ale też latające.

Jedną z ciekawszych mechanik jest próba odwzorowania multikulturowego społeczeństwa, w którym każda z napotkanych postaci mówi innym językiem. Takie podejście wymusi na graczu zakup specjalnego translatora, bez którego możemy mieć problem, aby z kimkolwiek w ogóle się porozumieć. Z innych ciekawostek wymienia się istnienie świata charakterystycznej dla gatunku cyberprzestrzeni, w której możemy się poruszać, wykorzystując naszego wirtualnego awatara. Coś podobnego widzieliśmy dotychczas w Deus Ex: Rozłam Ludzkości, a konkretnie w trybie „Breach”, lecz sam koncept został przedstawiony w „Trylogii Ciągu” z lat 80., do której odwołuje się cały gatunek cyberpunk.

Warstwa techniczna

Cyberpunk 2077 działa na silniku REDengine 3, na którym zbudowano dotychczas Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podobnie, jak w trzeciej odsłonie „Wiedźmina”, możemy spodziewać się otwartego świata w przepięknej oprawie. Na chwilę obecną nie ujawniono więcej szczegółów na temat tego, jak Cyberpunk 2077 będzie wyglądał.

Dodatkowa zawartość i wydania specjalne

Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat dodatkowej zawartości do Cyberpunk 2077.

Newsy

Cyberpunk 2077 pojawi się na targach E3 2018. Potwierdziło to oficjalnie studio CD Projekt Red w trakcie prezentacji wyników finansowych spółki. Dodatkowo, uchylono rąbka tajemnicy i zdradzono parę nowych detali o grze.

Czytaj dalej

W temacie Cyberpunk 2077 zaczyna się coraz więcej dziać. Nowe studio CD PROJEKT RED Wrocław będzie jednym z kilku zespołów pracujących nad grą.

Czytaj dalej

Cyberpunk 2077 to wciąż wielka niewiadoma, chociaż minęło już kilka lat od pierwszej zapowiedzi. Twórcy serii Wiedźmin nie ukrywają jednak ambicji, mówiąc o technologii przyszłej generacji.

Czytaj dalej

*beep* mamy dla Was nową wypowiedź na temat Cyberpunk 2077.

Czytaj dalej

CD Projekt Red zostało zapytane o stanowisko w sprawie lootboksów. Odpowiedź powinna zadowolić graczy. 

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL