Menu X
Menu X
PS One
Crash Team Racing
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
9.2
Twoja ocena
5
Producent: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: Wyścigi, Zręcznościowa, Wyścigi arcade
Liczba graczy: 1-4
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 30.09.1999
Europa: 20.10.1999
Polska: Nie wydano
42
Posiadaczy gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
40h
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

Crash Team Racing jest grą wyścigową z udziałem postaci występujących w uniwersum Crasha Bandicoot. Jednocześnie jest to ostatnia odsłona stworzona przez Naughty Dog. Inspiracją dla tej produkcji były starsze gry z tego gatunku, ale żeby CTR sprawiał wrażenie bardziej interaktywnego pomyślano o wszelkich dopalaczach utrudniających życie innym zawodnikom. Premiera gry nastąpiła pod koniec 1999 roku.

Produkcję gry rozpoczęto zaraz po stworzeniu nowego silnika na potrzeby drugiej części gry. Zaczęto od sprawdzenia czy skala znana z Diddy Kong Racing wydanego na Nintendo 64 jest możliwa do osiągnięcia na PlayStation. Tym samym tytuł od Nintendo okazał się inspiracją dla Naughty Dog. Podobna jakość była możliwa, toteż deweloperzy zdecydowali się na stworzenie swojej gry wyścigowej, szczególnie że w tamtym czasie Crash bił rekordy popularności. Całość polega na braniu udziału w kolejnych wyścigach jako jedna z postaci znanych z serii. Podczas jazdy możemy podskakiwać, cofać czy zbierać dopalacze, które służą naszej sprawie – dzielą się one na pociski, przyspieszenia czy plamy oleju na drodze. Do wyboru mam tryb fabularny oraz szybką grę dla pojedynczego lub dwóch graczy.

Fabuła gry przedstawia ziemię zagrożoną przez złego Nitros Oxide, samozwańczego: "najszybszego kierowcę galaktyki". Wyzywa on ziemian na pojedynek kierowców, stawką którego jest dalszy los planety, którą (w razie wygranej) planuje zmienić w gigantyczny parking, a ziemian w jego niewolników. Do pojedynku stają dobrzy i źli bohaterowie uniwersum, pierwszy raz "ramię w ramię". W skład bohaterów wchodzą: Crash, jego siostra Coco, Doktor Neo Cortex, Doktor N. Gin, Tiny Tiger, Dingodile, Pura oraz Polar.

Newsy

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy okazało się ogromnym sukcesem i wydaje się, że odświeżanie kolejnych gier z jamrajem to kwestia czasu. Nowe doniesienia nastrajają pozytywnie!

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL