Menu X
Menu X
PS One
MediEvil
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
8.8
Twoja ocena
5
Producent: Sony Cambridge
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: Platformowa, Przygodowa
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 01.10.1998
Europa: 09.10.1998
Polska: Nie wydano
32
Posiadaczy gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
9h
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

MediEvil to przygodowa gra akcji, ociekająca groteskowym klimatem. Została stworzona przez Sony Computer Entertainment Cambridge Studio i wydana przez SCEE w 1998 roku na pierwszą konsolę PlayStation. Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych mrocznych krain i zbieraniu dusz pokonanych sług czarnoksiężnika Zaroka.

Fabuła opowiada o tym jak Sir Daniel Fortesque stara się odzyskać honor, po tym jak niefortunnie zginął od pierwszej wystrzelonej strzały, podczas wielkiej bitwy o Gallowmere. Gdy wygnany czarnoksiężnik Zarok powraca by się zemścić, rzuca na mieszkańców klątwę zamieniając ich w zombie. Tym samym budzi naszego bohatera z wiecznego spoczynku, co jest dla niego okazją do odzyskania honoru. Całość inspirowana jest Ghosts ‘n Goblins oraz twórczością Tima Burtona – z naciskiem na Miasteczko Halloween. Gra przyjęła się bardzo dobrze i do dzisiaj jest jednym z najważniejszych klasyków PlayStation.

Newsy

Chyba wszyscy użytkownicy PlayStation pamiętają wspaniałe przygody Sir Daniela Fortesque z gry MediEvil (PS One). Dziś pojawiły się informacje, jakoby kompozytor muzyki do tej kultowej produkcji ponownie współpracował z Sony przy produkcji gry na PlayStation 4.

Czytaj dalej

Nie, to niestety nie jest zwiastun remake'a kultowego MediEvil (PS One), choć wielu graczy wolało wierzyć, że ma do czynienia z zapowiedzią wskrzeszenia serii. W końcu obecność sir Daniela Fortesque w PlayStation® All-Stars Battle Royale (PS3) to nie powrót, na jaki czekaliśmy, prawda?

Czytaj dalej

MediEvil (PS One) od czasów swojej premiery w 1998 roku na pierwszej stacjonarnej konsoli PlayStation, uznawany jest za jedną z wielu kultowych marek Sony. Ostatni raz Sir Daniela Fortsque'a mogliśmy spotkać w PlayStation® All-Stars Battle Royale (PS3). Natomiast już niedługo, za sprawą pewnej modyfikacji do pecetowej wersji Skyrima, będziemy mogli ponownie wcielić się w jego kości.

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL