Menu X
Menu X
PS One
Spyro the Dragon
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
8.7
Twoja ocena
5
Producent: Insomniac Games
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: Platformowa
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 10.09.1998
Europa: 23.10.1998
Polska: Nie wydano
25
Posiadaczy gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

Spyro the Dragon pojawił się na PSOne pod koniec 1998 roku. Ludzie z Insomniac Games chcieli stworzyć platformówkę polegającą na poruszaniu się po otwartych krainach. Jako tytułowy smok biegamy i szybujemy po planszach, likwidując przeciwników i zbierając diamenty. Całość polega na uwolnieniu wszystkich smoków, zamienionych w kryształ przez złego Gnastiego Gnorka.

Prace nad grą zaczęły się zaraz po premierze Crasha stworzonego przez Naughty Dog oraz ukończeniu przez Insomniac Games poprzedniej gry - Disruptora. Spyro pierwotnie miał być zielony, ale twórcy stwierdzili że w takim kolorze nie odróżniałby się od trawy, dlatego zmieniono jego barwę na fioletową. Nasz młody smok umie biegać, szarżować, podskakiwać, turlać się na boki i szybować. Przeciwników pozbywamy się na różne sposoby w zależności od ich budowy. Na przestrzeni gry zbieramy skarby, ratujemy starsze smoki, odzyskujemy smocze jaja dążąc w ten sposób do adwersarza. Oprócz plansz typowych dla gry, mamy również takie które polegają na lataniu i niszczeniu określonych celów.

Newsy

Spyro the Dragon (PS One) to kultowa marka stworzona jeszcze w czasach pierwszego PlayStation przez utalentowane studio Insomniac Games. Tytuł rozkochał w sobie miliony graczy, ale nie wytrzymał próby czasu i dziś próżno szukać godnych kontynuacji. Fani postanowili odtworzyć ten czarujący świat w oparciu o Unreal Engine 4.

Czytaj dalej

Spyro the Dragon (PS One) pojawił się w 1998 roku i z miejsca sprawił, że wszyscy chcieli zionąć ogniem - czy to posiadacze PlayStation czy ci którzy sprzętu Sony nie posiadali. Fioletowy smok razem z rudym jamrajem były jednymi z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami w świecie gier wideo - zmianie uległo to na szóstej generacji, kiedy pojawiły się nowe serie jak Jak & Daxter czy Ratchet & Clank , a Spyro tworzyło inne studio i wszyscy wiemy że to już nie ta sama jakość co trzy pierwsze odsłony przygód fioletowego smoka. Co na to szef Insomniac?

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL