Menu X
Menu X
PS Vita
Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky
Ocena gry
Ocena PSSite
7.5

Recenzja
Ocena społeczności
8.0
Twoja ocena
5
Producent: Gust
Wydawca: Koei Tecmo
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: RPG, jRPG
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Kompatybilność z PS TV: Tak
Premiery
Świat: 22.01.2015
Europa: 20.01.2016
Polska: 20.01.2016
  • PEGI 12
  • Przemoc
  • Wulgarny język
2
Posiadaczy gry
21%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów
Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky
169,- PLN

Atelier Escha and Logy: The Alchemists of Dusk Sky stanowi kolejną odsłonę serii RPG parającą się alchemią i craftingiem. W miasteczku na zachodzie Twilight Land administracja zatrudnia dwóch nowych alchemików - Eschę i Logiego. Para uczy się rzemiosła, odkrywając przy okazji sekret pobliskich ruin i pomagając w świecie podnoszącym się po katastrofie zwanej "Dusk". Tytuł wprowadza nowy system syntezy, pozwalający łączyć dwa przedmioty ze sobą. Wersja "Plus" na PS Vitę zawiera dodatki nieobecne w oryginale na PS3.

Akcja kolejnej gry o alchemikach z trylogii Dusk World rozgrywa się jakieś 4 lata po wydarzeniach opisanych w Atelier Ayesha Plus: The Alchemist of Dusk (PS Vita) i przenosi nas do zachodniej części umierającego świata, gdzie jednak w pewnym stopniu zachowała się władza centralna, więc mieszkańcy nie są skazani jedynie na własne siły - po całej krainie rozsiane są oddziały lokalnej samoobrony. Jeden z nich w mieście Colseit przyjmuje własnie nowych członków. Są to: miejscowa nastolatka Escha Melier zajmująca się alchemią oraz przybysz ze Stolicy, młodzieniec Logy Fiscario. Oboje wykonują zadania zlecane im przez zwierzchników, a przy okazji próbują rozwiązać tajemnice i problemy z własnych przeszłości. Trzeba się wykazać, bowiem Centrala nie bardzo jest zadowolona z pracy miejskiego oddziału, co może skończyć się jego likwidacją.
 

Wizualnie tytuł prezentuje się nieco lepiej niż jego poprzednik, chociaż jakiejś większej rewolucji nie ma. Wciąż bardzo ładna oprawa graficzna w klimatach zachodzącego słońca stworzona na silniku mającym zastosowanie również w serii Dynasty Warriors. Na pewnych poprawkach zyskały zarówno modele postaci jak i otoczenie. Muzyka praktycznie taka sama jak poprzednio, chociaż w jeszcze bardziej poważniejszych, melancholijnych brzmieniach. Dubbing do wyboru angielski bądź japoński.
 

Na początku rozgrywki wybieramy z perspektywy którego bohatera chcemy śledzić wydarzenia, nie ma to jednak zbyt wielkiego  wpływu na  fabułę.  Gra posiada wiele zakończeń, będziemy tez utrzymywać kontakty z niektórymi postaciami z poprzedniej części. Produkcję przykrojono nieco pod zachodnich odbiorców, wiec odrzucono część rozwiązań obecnych w Atelier Ayesha. Zabawa składa się z serii zleconych zadań, a każde z nich trzeba zrealizować w ciągu 3 miesięcy czasu gry. Otoczone są wianuszkiem pomniejszych, których wykonanie zwiększa otrzymywaną ocenę i gwarantuje dodatkowe profity. 
 

Alchemia nadal w stylu znanym z poprzednika, powrócono jednak do własnoręcznego wytwarzania ekwipunku, a same przepisy zrobiły się nieco bardziej skomplikowane. Styl walki przypomina ten znany z Mana-Khemia na PS2 i teraz do boju wysyłamy aż szóstkę postaci co daje nam wiele możliwości taktycznych i umiejętności do wykorzystania. Tryb potyczek jest bardziej fazowy niż turowy, co jeszcze bardziej zwiększa ich dynamiczność.

 

Wersja Plus dostała nowe, grywalne postacie (w tym Nio); system zażyłości pomiędzy głównymi bohaterami; dodatkowych przeciwników do pokonania oraz mnóstwo kostiumów i akcesoriów.

Recenzje

Świat wiecznego Zmierzchu zmierza nieuchronnie ku swojemu końcowi. W zachodniej części kontynentu żyje jednak nacja, która rozwija wiedzę alchemiczną w nadziei na ratunek. Czy dwójce młodych alchemików uda się powstrzymać nadchodzącą katastrofę?

Czytaj dalej
Newsy

W październiku informowaliśmy, że Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky (PS Vita) pojawi się w Europie. Oczekiwanie na premierę ma umilić nam krótki zwiastun w stylu anime.  

Czytaj dalej

Równo rok po swojej japońskiej premierze, alchemiczny jRPG od Gust Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky (PS Vita) zawita również na zachodnie handheldy. Amerykański dystrybutor NIS America nie próżnuje i zapowiedział już limitowaną edycję gry. 

Czytaj dalej

Fani jRPG-ów firmy gust i posiadacze Vity mogą zacierać ręce. Koei Tecmo potwierdziło plany wydania Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky (PS Vita) w Europie.

Czytaj dalej

Już 22 stycznia na rynku japońskim pojawi się Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky (PS Vita), Koei Tecmo postanowiło więc zasypać nas zrzutami z tej produkcji.

Czytaj dalej

Koei Tecmo postanowiło pokazać tym razem galerię zrzutów bezpośrednio z przenośnej wersji Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky (PS Vita), która w Japonii wyjdzie 22 styczna 2015 roku.

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL