Menu X
Menu X
PS2
Ar tonelico II: Melody of Metafalica
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
7.5
Twoja ocena
5
Producent: Gust
Wydawca: Nippon Ichi Software America, Koei
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: RPG
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 25.10.2007
Europa: 05.06.2009
Polska: Nie wydano
  • PEGI 12
  • Przemoc
  • Seks
0
Posiadacz gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

Druga część serii jRPG Ar Tonelico rozgrywająca się dwa lata po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Przenosimy się na drugą wieżę nazywaną Metafalss, gdzie próbujemy zaprowadzić porządek walcząc z epidemią wywołującą u Reyvateils napady niekontrolowanego i morderczego szału. Ponadto wplątujemy się w konflikt polityczno-religijny, gdzie walczy dwoje pretendentów do władzy. Gra wnosi wiele zmian zarówno w oprawie graficznej jak i mechanice rozgrywki.

Jest rok 3772, Metafalss terroryzują rozszalałe z powodu tajemniczej choroby Reyvateils czy Pieśniarki. Główny bohater, młody wojskowy Croix Bartel wraz przybraną siostrą na rozkaz zwierzchników wyłapuje zbuntowane czarodziejki. Pewnego otrzymuje ważne zadanie, staje się odpowiedzialny za osobiste bezpieczeństwo  Świętej Panienki - lady Cloche.  Jednak, gdy tylko obejmuje posterunek posiadłość zostaje zaatakowana przez siły wrogie rządowi. Croix wyrywając się z matni musi teraz bezpiecznie odeskortować nieskorą do współpracy i impertymencką księżniczkę w bezpieczne miejsce. Niestety będzie to trudniejsze niźli się wcześniej wydawało. Opowieść jest naprawdę długa i wije się zakrętami. W pewnym momencie musimy wybierać którym torem fabuły podążyć.

 

Ar Tonelico II bazuje na silniku graficznym znanym chociażby z Atelier Iris 3: Grand Phantasm (PS2) czy Mana Khemia (PS2). Bajkowe wizualia w systemie 2.5D prezentuje się całkiem nieźle na PS2 dając złudzenie głębi, coś na kształt obrazu bądź scenografii teatralnej. Jest bardzo szczegółowo i kolorowo. Muzyka podobnie jak poprzednio wybija się do przodu hipnotyzującymi Hymnami śpiewanymi w sztucznie wykreowanym języku, których jest teraz więcej niż poprzednio. Do wyboru dubbing angielski bądź japoński.

 

Mimo iż nadal podążamy za fabułą odwiedzając poszczególne lokacje, to wiele się zmieniło w kwestii walki. tym razem mamy system fazowy z elementami gier akcji i rytmiki. Teraz w potyczce towarzyszą nam dwie Pieśniarki które musimy chronić. W fazie ataku dopóki czas się nie skończy rozdajemy nielimitowane ciosy na prawo i lewo przy okazji synchronizując się się z partnerkami na tyłach. Gdy się bronimy próbujemy na oscyloskopie zatrzymać wskaźnik jak najbliżej wyznaczonej linii w celu minimalizacji obrażeń. W międzyczasie możemy odpalić również Magiczną Pieśń.

 

Nadal dostępne są Kosmosfery  z lekko zmodyfikowanymi zasadami, oraz nieco ciekawsza Alchemia, Ponadto możemy łapać zarażone Reyvateils i je leczyć, one później odwdzięczą się w boju. 

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL