Gravity Rush 2

Gravity Rush 2

8,1
63 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Japan Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
48 godzin
Premiery
Świat:
18.01.2017
Europa:
18.01.2017
Polska:
18.01.2017
Producent:
Japan Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
48 godzin
Premiery
Świat:
18.01.2017
Europa:
18.01.2017
Polska:
18.01.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Gravity Rush 2 (PS4)
8.5
Recenzja: Gravity Rush 2 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Gravity Rush 2 - opis gry

Gravity Rush 2 to gra action-adventure wyprodukowana przez należące do Sony Japan Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 4 i był bezpośrednią kontynuacją pierwszej części Gravity Rush.

Deweloping

Dalsza część tekstu pod wideo

Gravity Rush 2, podobnie jak pierwowzór, wyreżyserował Keiichiro Toyama, twórca między innymi pierwszej części Silent Hill oraz cyklu Siren/Forbidden Siren. Jak tłumaczył on w wywiadach, pomysł na Gravity Rush wykrystalizował się u niego jeszcze przed wydaniem Silent Hill. Inspiracją dla Toyamy były prace Jodorovsky’ego (chilijskiego artysty parającego się rozmaitymi dziedzinami sztuki), francuskiego rysownika Moebiusa oraz amerykańskie komiksy i anime.

Fabuła

Gra jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części Gravity Rush, która w swoim zakończeniu zostawiała furtkę szeroko otwartą sequelowi. W ‘dwójce’ potrafiąca manipulować grawitacją tajemnicza Kat (tajemnicza, bo jej pochodzenie nie zostało wyjaśnione) współpracuje z Raven, swą do niedawna rywalką dysponującą podobnymi mocami. Po krótkim okresie pokoju podniebne miasto Hekseville znów ma kłopoty. Kat, Raven oraz ich znajomy, funkcjonariusz policji Syd, udają się zbadać zaburzenia fal grawitacyjnych. Pech jednak chce, że sprawa staje się poważniejsza niż myśleli. Trójkę wciąga grawitacyjny wir i w efekcie trafia ona do dziwnej osady Banga.

Rozgrywka

Trzon rozgrywki pozostał bez zmian, choć w grze zaimplementowo kilka nowych patentów. Główna atrakcja to oczywiście manipulowanie grawitacją, co przede wszystkim pozwala bohaterce poruszać się z pełną swobodą po tutejszych lokacjach. Tym razem jednak Kat może korzystać z trzech “stylów” manipulowania grawitacją: pierwszy to ten z pierwowzoru, drugi (Lunar) zwiększa jej szybkość i pozwala wyżej skakać, z kolei trzeci (Jupiter) zmniejsza jej szybkość, ale z drugiej strony sprawia, że zadaje ona większe obrażenia. Pomiędzys stylami można się przełączać touchpadem. Używanie zdolności reguluje specjalny wskaźnik, czyli tak jak w ‘jedynce’.

Sequel został znacząco rozbudowany. Oferuje on więcej misji, więcej wyzwań testujących nasze umiejętności manipulowania grawitacją, nowe rodzaje przeciwników (oprócz Nevi są to też ludzie) oraz znacznie większy świat (także z nowymi miejscówkami). O ile pierwowzór można było przejść w niecałe dziesięć godzin, ‘dwójka’ wymaga więcej czasu - od 20 kilku do 40 godzin.

DLC

Po premierze Gravity Rush 2 doczekało się fabularnego rozszerzenia, które pozwalało się nam wcielić we wspomnianą Raven. DLC rozwijało jeden z wątków pierwszej części i pierwotnie miało być płatne, ale po przesunięciu premiery Sony postanowiło je udostępnić za darmo.

Wideo - Gravity Rush 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper