Menu X
Menu X
PS Vita
Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea
Ocena gry
Ocena PSSite
9.0

Recenzja
Ocena społeczności
-
Twoja ocena
5
Producent: Gust
Wydawca: Nippon Ichi Software America
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: RPG, jRPG
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Kompatybilność z PS TV: Tak
Premiery
Świat: 03.03.2017
Europa: 20.01.2017
Polska: 20.01.2017
  • PEGI 12
  • Przemoc
0
Posiadacz gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów
Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea
159,- PLN

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea to trzecia cześć trylogii "Dusk" opowiadającej o alchemikach i ich roli w świecie zmierzającym ku swemu końcowi. Przy okazji jest to też 16-sta odsłona całej serii, a przy tym 6-sta, która trafiła na konsolę PS Vitę. Jest  poprawionym portem z wersji PS3. W tym odcinku prześledzimy losy dwóch dziewczyn o imionach Shallotte i Shallistera, chcące przy pomocy rzemiosła alchemicznego rozwiązać problemy z wysychającym źródłem wody pewnego pustynnego miasteczka. Akcja rozgrywa się 3 lata, po wydarzeniach znanych z poprzedniczki.

Twórcy zaimplementowali dwie całkiem odmienne historie oraz system zadań/zleceń zależny od poczynań gracza. Poza tym wybór postaci ma pewien wpływ na gameplay. Dynamiczny mimo swojej turowości styl walki jak żywo przypomina ten z Mana-Khemia znany jeszcze za czasów PS2, czyli m.in pozwala na błyskawiczną wymianę wojaków na pierwszej linii walki, przy akompaniamencie ataku specjalnego. Z drugiej strony większej rewolucji nie uświadczymy, więc wierni fani nie mają się czego obawiać, bowiem otrzymają to, co dobrze znają. Najbardziej widoczną zmiana jest zniesienie upływu czasu, zastąpionego przez wspomniane zadania.

 

"Jeśli co działa nie poprawiaj." Alchemia tradycyjnie opiera się na zbieraniu/kupowaniu składników i tworzenie z nich, według odpowiednich przepisów, nowych przedmiotów, ale tym razem proces ten nieco uproszczono. Tym razem jednak dziewczyny nie mogą tworzyć samodzielnie ekwipunku (oprócz akcesoriów). 

 

Wizualnie i dźwiękowo, mimo pewnych kosmetycznych poprawek, gra pod tym względem nie odbiega zbytnio od tego, co widzieliśmy w poprzednich częściach. Podczas naszych przygód spotkamy starych znajomych, a  część z nich wcielimy nawet do drużyny.

 

Wersja Plus zawiera: grywalnych bohaterów z poprzednich części; dodatkowe wątki scenariuszowe dla głównych postaci i pobocznych, zamykające niedopowiedziane wątki trylogii; całą zawartość płatnych DLC  a także nowe kostiumy oraz kolejnych bossów do pokonania.

Recenzje

Wieczna susza zamieniła kwitnącą niegdyś krainę w jedną wielką pustynię. Miasteczko Stellard, dzięki ostatniemu źródłu wody, wciąż opiera się naporowi piasku, ale i jemu grozi zagłada. Cała nadzieja w dwóch niedoświadczonych alchemiczkach, lecz czasu zostało niewiele.

Czytaj dalej
Newsy

Fani serii z pewnością ucieszą się, wiedząc, że Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita) trafi na Zachód. Poznaliśmy dziś datę premiery amerykańskiego i europejskiego wydania.

Czytaj dalej

Już od wielu lat Gust hołduje tradycji wydawania przenośnych wersji swoich alchemicznych jRPG-ów. Wydane w Japonii ponad rok temu (na zachodzie w marcu mijającego), jeszcze na PS3 Atelier Shallie również nie mogło pozostać wyjątkiem. Po długim oczekiwaniu pojawiła się zapowiedź japońskiej premiery Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita) dla PS Vity.

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL