Menu X
Menu X
PS4
God of War
Ocena gry
Ocena PSSite
10

Recenzja
Ocena społeczności
10
Twoja ocena
5
Producent: Sony Santa Monica
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Polski dystrybutor: Sony Interactive Entertainment Polska
Wersja językowa: Polska Pełna
Gatunek: RPG, Akcja, Przygodowa, RPG Akcji
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 20.04.2018
Europa: 20.04.2018
Polska: 20.04.2018
  • PEGI 18
  • Przemoc
  • Wulgarny język
8
Posiadaczy gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
24h
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

God of War to najnowsza odsłona popularnej serii gier akcji o bogu wojny. Będzie jednak znacząco różnić się od tego co znamy z poprzednich odsłon, aczkolwiek znów wcielimy się w Kratosa. Greckie mitologie zostały zastąpione nordyckimi, ale bohater pamięta poprzednie wydarzenia. Gra opowie bardziej emocjonalną historię wojownika i skupi się na jego relacji z synem Atreusem.

God of War z pierwszymi informacjami pojawił się już w kwietniu 2016 roku - wtedy to pojawiły się szkice koncepcyjne, które sugerowały iż świat, w którym będzie się toczyć akcja oparty będzie na nordyckich mitologiach. W późniejszym okresie zostało to potwierdzone. W międzyczasie wynikło, iż twórcy rozważali skorzystanie z egipskiej mitologii, ale według twórców skupia się ona na faraonach, którzy za bardzo odciągaliby uwagę od bohatera, nad którym twórcy chcieli się skupić.

Fabuła

God of War opowie nam o udręczonym Kratosie, który uczy swojego syna Atreusa jak poradzić sobie w okrutnym świecie. Jednocześnie chce przekazać swojemu synowi jak ciężkim brzemieniem jest bycie bogiem. Z drugiej strony syn chce, aby ojciec odnalazł w sobie człowieczeństwo. Możemy więc spodziewać się emocjonującej przygody, w której relacja ojca z synem jest mocno wyeksponowanym motywem.

Rozgrywka

God of War pod względem rozgrywki mocno różni się od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony serii. W związku z intymnym charakterem fabuły, twórcy zmienili perspektywę z jakiej obserwować będziemy wydarzenia. Zamiast ustalonego z góry rzutu, będziemy mieć kamerę umiejscowioną za plecami bohatera, znacznie bliżej niż dotychczas. Ma to ułatwić przywiązywanie się do postaci oraz wpłynąć na swobodę w rozgrywce.

System walki w God of War również ulegnie zmianie. Nie będziemy likwidować tak wielu przeciwników jak dotychczas, ale nie zabraknie epickich starć z potężnymi istotami. Zmieni się przede wszystkim broń z jakiej będziemy korzystać - zamiast ostrzy na łańcuchu do dyspozycji dostaniemy toporek, którym Kratos może nie tylko zadawać ciosy, ale również ciskać na większe odległości. Po rzuceniu nim wojownik będzie uderzał gołymi rękoma, aż do momentu w którym odzyska broń. Broń wykorzystamy nie tylko w walce, ale również podczas eksploracji. Pomoże nam choćby w zbieraniu materiałów. Struktura świata w God of War jest bardziej otwarta niż dotychczas, ale nie będzie to gra z otwartym światem. Będziemy mogli korzystać z różnych ścieżek, ale wciąż gra skupiona będzie na fabule, aniżeli aktywnościach dodatkowych. Rola Atreusa, czyli syna Kratosa, ma też duże znaczenie podczas rozgrywki w God of War. W trakcie przygody będzie zdobywał doświadczenie co przełoży się na naukę nowych umiejętności. Dzięki temu będzie mógł przysłużyć się w walce. Nie będziemy mogli kontrolować jego ruchów podczas małych sytuacji, jak np. celowanie z łuku podczas polowania na zwierzynę.

W God of War nie będzie trybu wieloosobowego. Zdecydowano się na brak tego trybu z uwagi na to, że twórcy chcą cały swój wysiłek włożyć w tryb fabularny.

Inne informacje

Premiera God of War zaplanowana jest na 2017 rok, ale na więcej informacji trzeba poczekać. Jednak w grudniu 2016 roku ujawnione zostało, że God of War jest ukończone i można je przejść od początku do końca.

Recenzje

God of War zmienia szaty. Gra porzuca bycie prostą grą akcji z wkurzonym na wszystkich Spartiatą. Kratos ląduje w mroźnych, nordyckich klimatach i przywdziewa szaty RPG-a, opowiadając wciągającą historię i nie zapominając o brutalnej akcji. Jeśli mieliście obawy – porzućcie je. God of War wraca jako gra w każdym calu lepsza od poprzedniczek.

Czytaj dalej
Newsy

God of War od piątku dotarł do setek tysięcy graczy na całym świecie i twórcy zdecydowanie mogą być z siebie zadowoleni. Sprawujący pieczę nad nową grą Cory Barlog popłynął wraz z aktorem użyczającym głosu Kratosowi do Norwegii.

Czytaj dalej

God of War jest w sprzedaży od piątku. Gra zdążyła pobić wiele rekordów sprzedażowych. Wiele wskazuje na to, że globalnie będzie to kolejny hit komercyjny. Na rynku UK to najlepszy start ze wszystkich gier w serii God of War.

Czytaj dalej

God of War powrócił w glorii i chwale. Deweloperzy jednak dalej pracują, aby ich gra była perfekcyjna.

Czytaj dalej

Premiera gry God of War jest już za nami. Fani Kratosa mogą się już zapoznawać z najnowszą historią. My natomiast przyjrzymy się jak inne studia oceniają najnowszy exclusive na PlayStation 4.

Czytaj dalej

Jeszcze nie zamówiliście swojego egzemplarza gry God of War? W RTV EURO AGD pojawiła się wyjątkowa oferta, gdzie grę dostaniecie za 1 zł, jeśli tylko kupicie PS4 Pro, Slim lub zwykłe.

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL