Newsy Mateusz Greloch
11.09.2013 14:36
| PS4 | PS3 |
Beyond Good & Evil 2 mogłoby śmigać na silniku Rayman Legends
Beyond Good & Evil 2 mogłoby śmigać na silniku Rayman Legends
W rozmowie z magazynem EDGE, Michel Ancel powiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie, by Beyond Good & Evil 2 powstało w oparciu o silnik, który aktualnie używany jest w m.in. Rayman Legends.
W rozmowie z magazynem EDGE, Michel Ancel powiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie, by Beyond Good & Evil 2 powstało w oparciu o silnik, który aktualnie używany jest w m.in. Rayman Legends.

Wprawdzie zaprezentowany przez Ubi-Art silnik Framework jak dotąd wykorzystywano w grach 2D, nie powinno być problemu z dostosowaniem go do obsługi grafiki 3D.

Całość wyszła na jaw, kiedy Ancel chwalił nowozelandzkie studio Weta Digital, które zasłynęło z produkcji efektów specjalnych do filmów z serii Władca Pierścieni. Twórca zauważył, że pracownicy ściśle współpracują z programistami piszącymi skrypty, dzięki czemu niektóre operacje wykonywane są automatycznie i oszczędzają czas koderów, animatorów oraz samych programistów.

Zapytany, czy podobne techniki można przenieść do produkcji gier wideo, w tym Beyond Good & Evil 2, odpowiedział:
Jasne, tę technologię można zastosować w obu mediach, bowiem podział obowiązków pomiędzy człowieka i komputer zawsze przyniesie wymierne korzyści, a to może przełożyć się na bardziej złożone i dopracowane gry. Prowadzimy w tym kierunku badania, ale na razie nie mogę zdradzić więcej szczegółów.

Prowadzimy także rekonesans, czy takie rozwiązanie może zostać zastosowane w większych grach. Wierzymy, że z podobnymi sztuczkami będziemy w stanie stworzyć rozbudowane i duże gry, nawet z bardzo skromnym zespołem ludzi. Komputer przejmie najżmudniejsze zadania, a ludzie będą mogli skupić się na tworzeniu tych najbardziej wymagających aspektów.

Narzędzia które okiełznaliśmy bardzo pomogły przy produkcji Rayman Legends, szczególnie jeśli chodzi o samą jakość. Te same narzędzia są bardzo proste w użyciu, dzięki czemu większa część załogi może bez problemu tworzyć materiały na poziomie zbliżonym do ludzi, którzy spędzili przy nich setki godzin.

W takich przypadkach jedynym ograniczeniem nie są zdolności techniczne i umiejętność programowania, a jedynie kreatywność i wyobraźnia. Teraz, kiedy mamy praktykę po Rayman Legends, jesteśmy gotowi zabrać się za kolejny tytuł AAA. Sam jestem ciekaw co uda nam się osiągnąć w rok.

Nie obraziłbym się, gdyby tym tytułem AAA byłoby właśnie Beyond Good & Evil 2, o którym wiadomo tylko tyle, że powstaje, a o które proszą setki tysięcy fanów pierwszej odsłony. Moim zdaniem "jedynka" była mocno niedoceniona.

Przy odpowiednich narzędziach, mała ekipa Ancela byłaby w stanie uczynić z kontynuacji jeden z najładniejszych i artystycznie oszałamiających tytułów.
Beyond Good & Evil 2 michel ancel ubi-art ubisoft