Newsy redakcja
17.01.2014 09:00
| PS4 | PS Vita | PS3 |
MEGAPRZEGLĄD growych premier w 2014 roku - część 2
MEGAPRZEGLĄD growych premier w 2014 roku - część 2

W drugiej części naszego przeglądu premier na 2014 rok znajdziecie produkcje, które jeszcze nie mają potwierdzonej daty premiery, ale na ten moment wiemy, że wyjdą w tym roku. Są tutaj zarówno produkcje na PS Vita, jak i PS3 czy PS4, które w tym roku będzie nabierać rozpędu z każdym kolejnym miesiącem.

Ace Combat Infinity
Deweloper: Project Aces, Wydawca: Namco Bandai Games, Data premiery: 2014

ACI to pierwsze podejście Project Aces do modelu free-to-play. Akcja gry dzieje się na Ziemi w alternatywnej rzeczywistości i przypomina tę przedstawioną w Ace Combat 04: Shattered Skies. W 2019 roku wybucha masowy konflikt zbrojny, a potwierdzone miejsca akcji to m.in. Tokyo, obóz dla uchodźców w Rosji oraz Turcja. Krótka kampania singlowa ma stanowić samouczek przed wrzuceniem gracza na głęboką wodę starć sieciowych, esencji typowych tytułów F2P. Pod koniec 2013 roku odbyły się testy gry w Japonii, dokładna data zachodniej premiery nie jest jeszcze znana.

Alien Isolation
Deweloper: Creative Assembly, Wydawca: SEGA, Data premiery: 2014

Creative Assembly ma przed sobą ciężką przeprawę z ludźmi, którzy zaufali Aliens: Colonial Marines i przejechali się jak Gesslerka na maśle. Podziwiamy odwagę za nietuzinkowe podejście do marki – wcielamy się w Amandę Ripley, córkę Ellen z filmów o ksenomorfach. Amanda wyrusza na poszukiwanie zaginionej matki i trafia na opuszczony statek, który jest identyczny do tego z pierwszej części filmu. Naprzeciw naszej bohaterki staje tylko jeden Obcy, ale jak przystaje na survival-horror, twórcy obiecują wiele godzin niezwykle emocjonującej rozgrywki, gdzie strach i niepokój mają nam nieustannie towarzyszyć.

Borderlands 2
Deweloper: Iron Galaxy Studios, Wydawca: 2K Games, Data premiery: 2014

Za przenośne Borderlands 2 odpowiada mało znane studio Iron Galaxy, nad którym jednak czuwa Sony oraz Gearbox Software, co pozwala mieć nadzieję na udany port tej gry. Spodziewać możemy się identycznej zawartości jak podstawka na PS3, z oczywiście gorszą grafiką, ale za to z dodatkowymi opcjami sterowania wykorzystującymi możliwości PS Vita. Jednym słowem - gazylion broni w przenośnej konsolce.

Bound By Flame
Deweloper: Spiders Studio, Wydawca: Focus Home Interactive, Data premiery: 2014

Bound By Flame to RPG akcji, który kusi gracza... kuszeniem. Naszemu bohaterowi przyjdzie walczyć z masą potężnych potworów, a do tego potrzebna jest ogromna siła, której mogą użyczyć demony. Cena? Drobna część duszy protagonisty. Średniowieczne fantasy z dylematem czy w imię potęgi warto poświęcić to, co mamy najcenniejsze. Do tego crafting, ulepszanie rynsztunku i drzewko umiejętności.

Child of Light
Deweloper: Ubisoft Montreal, Wydawca: Ubisoft, Data premiery: 2014

Wyposażone w przepiękną, artystyczną oprawę graficzną wytworzoną w oparciu o silnik UbiArt Framework, Child of Light zmierza by podbić nasze serca. Do naszej dyspozycji zostanie oddany porządny RPG mieszający style kilku rodzajów gier. O ile eksploracja będzie się odbywać podobnie jak w japońskich, dwuwymiarowych beat’em upach to walka przyjmie wygląd iście Finalnie Fantazyjny i odbywać się będzie turowo. Fabuły gry opowiada o losach głównej bohaterki, skupiając się głównie na jej dorastaniu. Zobaczymy, że stawanie się dorosłym w fantastycznym świecie wykreowanym przez utalentowanych scenarzystów nie jest wcale takie łatwe.

Conception 2: Children of the Seven Stars
Deweloper: Spike Chunsoft, Wydawca: Atlus, Data premiery: 2014

Kontynuacja pozycji znanej z PSP. Conception 2 to mieszanina japońskiego dungeon crawlera oraz gry typu visual novel porównywana przez wielu do serii Persona. Doświadczymy tu zarówno randkowania z jedną lub kilkoma spośród siedmiu koleżanek głównego bohatera, jak i setek turowych walk z potworami. Sprawny interfejs oraz elementy dwuwymiarowe stanowią mocne strony gry, niestety recenzje wersji japońskiej nie pozostawiły suchej nitki na animacji i elementach 3D.

Daylight
Deweloper: Zombie Studios, Wydawca: Zombie Studios, Data premiery: 2014

Daylight to kolejny lądujący na PS4 horror. Za produkcją tego tworu stoi studio Zombie Inc. znane dotąd za stworzenie serii Blacklight. Gra poza standardowym przygodowym elementem posiada też momenty, w których będziemy się musieli wykazać zręcznością. Akcja Daylight ma miejsce w starym szpitalu psychiatrycznym. Główna bohatera - kobieta - pewnego dnia budzi się w tym przerażającym miejscu i wyrusza walczyć o przetrwanie. Wydostanie się ze szpitala nie będzie jednak łatwym zadaniem. Poziomy są generowane losowo co oznacza ciągłe błądzenie, niezależnie od tego, które jest to podejście do tytułu.

Deception IV: Blood Ties
Deweloper: Tecmo Koei, Wydawca: Tecmo Koei, Data premiery: 2014

Kolejna odsłona serii taktycznych RPG od Tecmo, której korzenie sięgają 1996 roku. Najnowsza część ma stanowić remake właśnie tej wspomnianej pierwszej. Gra pozwala nam wcielić się w złego bohatera, a lwia część akcji polega na staczaniu wymagających strategicznego działania pojedynków oraz wabienia wrogów do wymyślnych pułapek. Trailery pokazują, że będzie krwawo, ale i absurdalnie. No i z postaciami w mangowym stylu.

Deep Down
Deweloper: Capcom, Wydawca: Capcom, Data premiery: 2014

Kiedy Capcom po raz pierwszy zaprezentował Deep Down, wszyscy piali z zachwytu nad szczegółowością grafiki i efektami płomieni jakie generował silnik Panta Rhei. Później świat obiegła informacja, że gra będzie dystrybuowana w trybie free to play, dzięki czemu każdy chętny, będzie ją mógł wypróbować bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Mikrotransakcje wywołały mały niesmak, jednak według twórców – nie trzeba będzie płacić, by bawić się równie dobrze, jak gdyby gra została wydana w pudełkowej dystrybucji, za pełną cenę. Średniowieczno-nowoczesny RPG od Capcomu? Warto sprawdzić, tym bardziej, że będzie darmowe.

playstation 3 playstation 4 playstation vita premiery 2014 przegląd premier