Newsy Bartek Wiak
11.03.2014 18:36
| PS4 |
Wiedźmin 3: Dziki Gon nie pojawi się w tym roku!
Wiedźmin 3: Dziki Gon w bazie gier
Wiedźmin 3: Dziki Gon nie pojawi się w tym roku!

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy premiery trzeciej części przygód Wiedźmina Geralta. Poprzednie dwie odsłony okazały się być całkowitymi hitami, a stojące za nimi CD Projekt RED zaskarbiło sobie uwagę całego świata. Niestety, na Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4) będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Prezes spółki CD Projekt Adam Kiciński poinformował świat o przesunięciu premiery ich najbardziej wyczekiwanej gry. Zaznaczył przy tym, że zmiany premier w tej branży nie są niczym nadzwyczajnym, a Wiedźmin jest już marką na tyle rozpoznawalną, że musi pojawić się doskonały. Premierę przesunięto na drugi miesiąc 2015 roku.

Zdecydowaliśmy się na niewielkie przesunięcie premiery. Decyzja zarządu była jednogłośna. Grę mogliśmy wydać w tym roku, ale uznaliśmy że przy tak wysokiej stawce o jaką gramy dodatkowy czas pozwoli na dopracowanie każdego szczegółu. Przystępując trzecią część Wiedźmina od początku zakładaliśmy, że chcemy zrobić tytuł, który wyznaczy nowe standardy. Gramy o najwyższą stawkę i zakładamy że te dodatkowe kilka miesięcy biznesowo nam się odwdzięczy.
Twórcy są zdeterminowani by dostarczyć nam produkt idealny o czym również informuje Adam Kiciński. Mają na to przygotowane odpowiednie środki finansowe. 
W wielu obszarach Dziki Gon zapowiada się lepiej niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowe cztery miesiące testów i dopracowywania dają nam dodatkową gwarancję uzyskania jakości oczekiwanej przez nas i naszych odbiorców. Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać . Finansowo jesteśmy zabezpieczeni na takie ewentualności. Z punktu widzenia oczekiwanych przychodów z gry pewien wzrost kosztów związany z dodatkowym czasem produkcji nie ma istotnego znaczenia. W niektórych obszarach oczekujemy wręcz oszczędności np. dzięki dodatkowej optymalizacji kosztownego procesu lokalizacji.
I tak nie liczyłem na ogranie Wiedźmina w tym roku, więc ta informacja niespecjalnie na mnie wpływa. Rozumiem jednak, że część graczy może być zawiedziona. Pamiętajcie, że studio już udowodniło, że są w stanie stworzyć naprawdę udane gry i warto im zaufać.
 
W przyszłym tygodniu mamy poznać inny projekt, nad którym pracuje CD Projekt, który ma wyjść na rynek jeszcze w tym roku. Podobno jest to gra zupełnie różna od Wiedźminów.
adam kiciński cd projekt cd projekt red wiedźmin 3: dziki gon
Źródło: http://wyborcza.biz/