Newsy Michał Madanowicz
15.05.2014 16:26
| PS4 |
CD Projekt RED obiecuje, że Wiedźmin 3 nie zaliczy już żadnych opóźnień
Wiedźmin 3: Dziki Gon w bazie gier
CD Projekt RED obiecuje, że Wiedźmin 3 nie zaliczy już żadnych opóźnień

Jeśli czekacie na Wiedźmina 3: Dziki Gon (PS4) i martwicie się o ewentualny kolejny obsuw, to możecie spać spokojnie - gra zostanie wydana w terminie. Tak przynajmniej zapewnia Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED. 

W rozmowie z Eurogamerem rodzimy deweloper potwierdził, że trzecia część przygód Geralta zgodnie z planem trafi na sklepowe półki w lutym 2015 roku.

To nie jest pierwsza gra, którą tworzymy. Nie jesteśmy świeżakami. Gdybyśmy potrzebowali więcej czasu, nie mówilibyśmy o lutym, tylko podali inny, późniejszy termin. Podjęliśmy decyzję w momencie, kiedy byliśmy w stanie realnie ocenić, ile czasu potrzebujemy na ukończenie prac. Wszystko idzie teraz zgodnie z planem i jesteśmy zadowoleni. Nie będzie żadnych opóźnień.

Jak się okazuje, gra mogłaby mieć swoją premierę jeszcze w tym roku, ale oznaczałoby to spadek jakości produktu. Co oczywiste, CD Projekt chce tego uniknąć.

Ponadto Iwiński zdradził, że zaskoczyła go reakcja fanów na wcześniejszą informację o opóźnieniu Wiedźmina.

Byliśmy naprawdę pozytywnie zaskoczeni. W większości komentarzy gracze podkreślali, że cieszą się, że mamy odwagę powiedzieć, iż potrzebujemy więcej czasu na produkcję, co wiąże się przecież z dodatkowymi kosztami. To wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

cd projekt cd projekt red marcin iwiński playstation 4 wiedźmin 3: dziki gon
Źródło: www.eurogamer.net