Newsy Daniel Stroński
29.06.2015 17:15
|
Usługa PlayStation Plus obchodzi swoje piąte urodziny, Sony przygotowało upominki dla Plusowców
Usługa PlayStation Plus obchodzi swoje piąte urodziny, Sony przygotowało upominki dla Plusowców

Dokładnie pięć lat temu wystartowała usługa PlayStation Plus. Początkowo była jedynie dodatkiem i nie oferowała co miesiąc dużych gier, dziś jest niezbędna do gry po Sieci na PS4. Z okazji rocznicy Sony rozesłało drobne upominki osobom, które korzystają z Plusa od dawna.

29 lipca 2010 roku w życie weszła usługa PlayStation Plus. Zupełnie opcjonalna, za miesięczną opłatą dawała dostęp do takich bajerów jak:

  • Wczesny dostęp do dem gier
  • wyłączność przy niektórych betach
  • testowanie pełnych wersji gier
  • automatyczne ściąganie aktualizacji na dysk konsoli
  • zniżki w PS Store.

Dodatkowo subskrybenci dostawali każdego miesiąca dostęp do czterech gier - jednej produkcji cyfrowej na PS3, jednego klasyka z PS One i dwóch minisów (odpalanych na PS3 lub PSP). Pierwszy zestaw "darmówek" objął:

Brak dużych produkcji w ofercie to nie do końca prawda, bo jako bonus na zachętę przygotowano również LittleBigPlanet™ (PS3), ale pudełkowe gry w cyfrowej wersji nie były stałym elementem Plusa.

Nie były do czasu wielkiej przemiany usługi. W czerwcu 2012 roku Sony ogłosiło - 10 gier dla każdego subskrybenta od zaraz:

Któż się mógł tego spodziewać? Zainteresowanie Plusem wzrosło. Doszły potem gry na Vitę, następnie ogłoszono wymóg usługi do grania przez Sieć na PS4. I tak doszliśmy do dnia dzisiejszego, piątych urodzin PlayStation Plus.

Jak Sony świętuje z okazji tej rocznicy? Ofertę gier na lipiec poznamy dopiero w przyszły wtorek, ale już teraz możecie wejść na skrzynkę e-mailową i sprawdzić, czy nie otrzymaliście tajemniczego upominku zarezerwowanego dla tych, którzy z Plusa korzystają od początku.

Z komentarzy na oficjalnym blogu PlayStation dowiedzieliśmy się, że prezentem jest specjalnie przygotowany plakat od Sony. Zostanie on wysłany na adres przypisany do konta PSN. Cóż, może lipcowa oferta wypadnie bardziej szczodrze.

[Aktualizacja]

Prawdopodobnie treść maila wygląda następująco:

PlayStation Plus is turning five. To thank you for being a member from the very start we’d like to send you a personalised print, but we’ll need your address by 13 July 2015. Your print will be unique to you and show everything you’ve achieved as a PlayStation Plus member. Please supply your address before 13 July 2015 if you’d like to receive one- don’t worry, we won’t use your address for anything else.

We’re proud to have so many dedicated players who have been with us since the beginning. 

Thanks for being part of five fantastic years!

playstation plus ps+ sony
Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2015/06/29/playstation-plus-is-5-today/?emcid=social_20150629_48324786&adbid=615520413301411840&adbpl=tw&adbpr=36969785