Newsy Daniel Stroński
24.06.2016 13:24
| PS4 |
Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana pozwoli wybrać rzadką kartę w boosterze
Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana w bazie gier
Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana pozwoli wybrać rzadką kartę w boosterze

Jeśli graliście kiedykolwiek w karciankę kolekcjonerską, na pewno nie są Wam obce boostery, czyli paczki z losowymi kartami. Ich losowość będzie ograniczona w Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana (PS4), co... jest dość nietypowym rozwiązaniem.

Kupujecie boosterka, sprawdzacie losowe karty. Kilkanaście zwykłych, parę specjalnych i ta jedna, rzadka, wyjątkowa... tyle że zupełnie nie pasuje do Waszej talii. Tak właśnie działają kolekcjonerskie gry karciane, prowokując do kupna kolejnych boosterków i szukania upragnionych kart... albo tych wyjątkowo rzadkich na wymianę.

To nie jest jednak droga, którą chcą pójść twórcy samodzielnej gry [gra]Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana (PS4)[/gra]. Co prawda nowe karty będziemy mogli zdobyć w kilku kampaniach dla pojedynczego gracza, ale te najbardziej cenne i rzadkie znajdziemy wyłącznie w boosterkach. Jako że Gwint będzie grą free-to-play, boosterki kupimy za prawdziwe pieniądze lub walutę w grze. Ale nie musicie godzić się na same powtórki.

Każdy taki boosterek w Gwincie składa się z pięciu kart. Cztery z nich są, jakie są, i nie mamy na to wpływu. Piątą zaś, tę rzadką (tzw. rarkę) będzie można wybrać z trzech dostępnych opcji. Deweloper nie chciał, byśmy mieli szansę otworzyć kilka boosterków składających się z samych powtórek czy nieinteresujących nas kart.

Warto też przypomnieć, że jest niewielka szansa trafienia karty Premium. Jest to specjalna wersja zwykłej karty, ale jej obrazek jest w delikatnie animowany i ma to być gratka dla kolekcjonerów.

Przypominamy, że beta gry ma konkretną datę wyłącznie na XOne i PC, ale PS4 również powinno niebawem dostać własną. Premiera pełnej wersji planowana jest na przyszły rok.

cd projekt red Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana playstation 4 wiedźmin 3: dziki gon
Źródło: http://www.gamesradar.com/gwent-makes-booster-packs-less-painful-by-letting-you-choose-your-rare-card/