Newsy Rafał Kuźmiński
08.11.2016 09:43
| PS4 |
Duchowy spadkobierca Myst i Riven trafi na PlayStation 4, oto Obduction
Obduction w bazie gier
Duchowy spadkobierca Myst i Riven trafi na PlayStation 4, oto Obduction

Zarówno Myst jak i Riven to tytuły, które wywarły duży wpływ na gatunek znany nam dziś jako przygodówki point and click. Studio odpowiedzialne za te gry stworzyło jeszcze jedną produkcję, która jakiś czas temu trafiła na PC-ty, a wkrótce pojawi się na PlayStation 4 i PS VR. Zobaczcie czym jest Obduction (PS4)

Z pewnością nie zaskoczy Was fakt, że Obduction (PS4) jest, podobnie jak poprzednie produkcje studia, przygodówką. Bardzo duży nacisk w rozgrywce został położony na rozwiązywanie zagadek, nie uświadczymy tu wielu scenek przerywnikowych, chociaż samo tło fabularne jest ciekawe i bardzo rozbudowane. 

Trafiamy w skórę protagonisty w momencie, gdy natrafia on na niepokojący artefakt, który porywa go i przenosi do całkowicie innego świata. Naszym najważniejszym zadaniem jest odnalezienie drogi powrotnej, co wiąże się z rozwiązywaniem coraz to trudniejszych i bardziej skomplikowanych łamigłówek. Zarówno nasza wiedza jak i spostrzegawczość będą wystawione na próbę, a kluczem do rozwiązania większości zagadek jest dokładna eksploracja oddanych nam do dyspozycji lokacji. 

Jak już wspomniałem, Obduction (PS4) miało już swoją premierę na PC-tach, więc w Sieci jest dostępnych mnóstwo materiałów odnośnie tej gry. Poniżej znajdziecie jeden z ostatnich zwiastunów.

 

cyan Obduction playstation 4 playstation vr wideo
Źródło: http://venturebeat.com/2016/11/07/myst-studio-cyan-announces-obduction-for-ps4-psvr-and-htc-vive/