Newsy Paweł Musiolik
08.01.2017 10:55
| PS4 |
Farming Simulator 17 gigantycznym sukcesem w Polsce
Farming Simulator 17 w bazie gier
Farming Simulator 17 gigantycznym sukcesem w Polsce

Farming Simulator 17 to jedna z tych gier, która znacznie większą popularność zalicza wśród tzw. niedzielnych graczy.  To, jakim fenomenem jest ta produkcja pokazują dane sprzedaży z Polski, udostępnione przez dystrybutora gry - cdp.pl.

Farming Simulator 17 na rynku pojawiło się w październiku 2016 roku na konsolach tej generacji i PC-tach. Po miesiącu od premiery, polski dystrybutor informował o świetnym starcie produkcji. Gra w miesiąc znalazła 45 tysięcy nabywców w naszym kraju. Dane pochodziły z wszystkich trzech platform i sprzedaży na poszczególnych sprzętach nie poznaliśmy. Kilka dni temu otrzymaliśmy zaktualizowane wyniki sprzedaży.

Jak Farming Simulator 17 działa na PS4 Pro?

W ciągu kolejnego miesiąca, gra rozeszła się w oszałamiającej ilości - 100 tysięcy kopii. Wynik pochodzi oczywiście z PC-ta, PS4 i Xboksa One i dotyczy wyłącznie pudełkowych kopii w wersji na konsolach i PC. Michał Gembicki, szef cdp.pl skomentował ten wynik następującymi słowami:

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, w jaki sposób najnowsza odsłona gry Farming Simulator radzi sobie na rynku. Wolumen sprzedaży pokazuje, jak wiele osób ma ochotę sprawdzić fenomen tej gry i poznać tajniki prowadzenia własnej farmy.

Warto tu wspomnieć, że Farming Simulator 17 jest jednym z tytułów w którym obsługa PlayStation 4 Pro należy do jednej z najlepszych. Nie dość, że płynność rozgrywki jest znacznie podniesiona, to gra odpala się w 4K bez większych spadków animacji. Do tego mamy wybór czy chcemy grać w 4K, w 1080p z lepszą płynnością, czy w downsamplingowanym 1440p, które poprawia jakość obrazu bez spadku wydajności.

Farming Simulator 17 focus home interactive giants software playstation 4 polska
Źródło: Informacja prasowa