Newsy Rafał Kuźmiński
09.01.2017 18:39
| PS4 |
Mass Effect Andromeda ze wsparciem HDR na PS4 i PS4 Pro
Mass Effect Andromeda w bazie gier
Mass Effect Andromeda ze wsparciem HDR na PS4 i PS4 Pro

Twórcy Mass Effect Andromeda potwierdzili, że ich produkcja wesprze jedną z najlepiej zapowiadających się technologii, które mają mieć diametralny wpływ na wrażenia wizualne w grach wideo. Oczywiście koniecznością jest posiadanie telewizora obsługującego HDR.

Aaryn Flynn, główny menedżer odpowiedział dziś na swoim Twitterze na wiele pytań dotyczących Mass Effect Andromeda, a jedno z nich dotyczyło technologii znanej jako HDR. Według twórcy gra będzie wspierała HDR na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, a także na Xboksie One S. 

Wszystkie najnowsze informacje o Mass Effect Andromeda znajdziecie w tym miejscu

O HDR mówi się ostatnio bardzo wiele, jednak jeśli nie wiecie, na czym ta technologia polega, to w bardzo dużym skrócie postaram się to wyjaśnić. High Dynamic Range oznacza obraz o zakresie jasności porównywalnej do zakresu widzianego przez człowieka, więc po prostu zobaczymy bardzo dużą różnicę pomiędzy jasnymi a ciemnymi punktami. Bardzo duże wrażenie robi ta technologia przy oglądaniu zachodów słońca, czy patrzenia w silne źródła światła. 

Seria Mass Effect jest przedstawicielem gatunku science-fiction, w którym to bardzo często mamy do czynienia z mocnymi lampami i światłami, które mają nadawać całości futurystycznego klimatu, więc taka technologia z pewnością znacząco wpłynie na oprawę graficzną. Niestety, docenić ją będą mogli tylko ci, którzy posiadają telewizor lub monitor wspierający HDR, a taki sprzęt jest obecnie bardzo drogi, szczególnie te modele przystosowane do grania (z niskim input lagiem). Premiera gry została zapowiedziana na 23 marca tego roku.

Mass Effect Andromeda zwiastun z targów E3

 

bioware electronic arts mass effect andromeda playstation 4 wideo
Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/01/08/mass-effect-andomeda-wont-support-arabic-language-launch-hdr-confirmed-xbox-one-s-ps4/