Newsy Andrzej Ostrowski
11.01.2017 16:44
| PS4 |
Prey 2 skasowano z dobrego powodu
Prey w bazie gier
Prey 2 skasowano z dobrego powodu

O tym, że skasowano Prey 2 większość z nas wie, na jego miejsce po latach pojawił się Prey. Dlaczego jednak Bethesda to zrobiła?

Prey 2 został skasowany przez Bethesdę, jeszcze zanim uratowanie marki zlecono Arkane Studios. Na ten temat wypowiedział się Pete Hines, wiceprezes Bethesdy, na łamach Official Xbox Magazine.

Prey zadziała lepiej niż Dishonored II

Jak wyjaśnił, wydawca widział po prostu, że to nie może się udać, nie wszystkie pomysły okazały się dobre, całość wymagała rozpoczęcia prac od początku.

Na pewnym etapie produkcji Prey 2 musieliśmy sobie powiedzieć "To się nie uda. Nie powinniśmy tego wspierać, musimy postawić sprawę na ostrzu noża, bo to jest droga donikąd".

Reszta jest historią. Firma Bethesda zwróciła się do Arkane Studios (twórcy Dishonored), aby rozpoczęli prace nad Prey od zera, gdyż całość pod nazwą Prey 2 okazała się nie do uratowania. Całość wymagała świeżego spojrzenia osób, które dotychczas nie były z marką w jakikolwiek sposób związane.

To, nad czym dotychczas pracowali, nie miało nic wspólnego z Prey 2. I tworzona przez nich gra nie ma nic wspólnego z tym, czym tamta produkcja była.

Z dotychczasowych zapowiedzi wynika, że Prey powinniśmy dostać w tym roku na PlayStation 4. Sama produkcja jest restartem serii, Prey 2 został oficjalnie anulowany w 2014 roku. Gra zabierze nas na stację kosmiczną, gdzie z perspektywy pierwszej osoby przyjdzie nam walczyć z Obcymi, wykorzystując przy tym ich własne moce oraz bronie.

Zwiastun prezentujący rozgrywkę w Prey

arkane studios austin playstation 4 prey
Źródło: http://gametransfers.com/bethesda-talks-about-the-cancellation-of-prey-2/