Newsy Paweł Musiolik
19.01.2017 15:01
| PS4 | PS Vita |
Stardew Valley na Vitę. Co z grą?
Stardew Valley w bazie gier
Stardew Valley na Vitę. Co z grą?

Stardew Valley trafiło do sprzedaży na konsolach w połowie grudnia 2016 roku z miejsca zaskarbiając sobie ogromną sympatię graczy i dobre oceny recenzentów. Nie obyło się jednak bez błędów w grze, a i fani pytają gdzie wersja na PS Vita.

Eric Barone, który jest odpowiedzialny za powstanie Stardew Valley przyznał, że większość prac nad innymi wersjami gier wykonują współpracujące z nim studia - Sickhead Games, Chucklefish i Playism, ale on sam się nie obija i powoli dodaje kolejne rzeczy, które będą pojawiać się w kolejnych aktualizacjach. Tryb dla wielu graczy o którym Barone mówi od dawna..powstaje. Deweloper nie chce jednak składać żadnych deklaracji, co nikogo nie powinno dziwić.

Stardew Valley - recenzja gry

W kolejnych aktualizacjach gry planowane jest dodanie jeszcze lepszej obsługi kontrolera i większego dopasowania mechaniki gry do pada. Zniknąć ma kursor, który nie jest najwygodniejszym sposobem sterowania gdy gramy na padzie. Konsolowe wersje będą miały także naprawiony błąd z wczytywaniem zapisów oraz innych, wykrytych po ostatniej aktualizacji błędów. Ale o nich jeszcze Barone nie mówi.

A co ze Stardew Valley na PS Vita? W tej sprawie na blogu pojawił się krótki komunikat - ConcernedApe (czyli Eric) bada możliwości przeniesienia gry na handhelda Sony. Co to oznacza? Albo prowadzone są rozmowy z Sony by biznesowy aspekt sprawy był dopięty na ostatni guzik, albo po prostu Barone sprawdza ile pracy będzie kosztowało go przeniesienie swojego hitu na PSV.

Stardew Valley - zwiastun

chucklefish playstation 4 playstation vita sickhead games stardew valley
Źródło: http://stardewvalley.net/stardew-valley-progress-update-second-console-patch-localization-and-more/