Newsy Paweł Musiolik
03.02.2017 14:15
| PS4 |
Co nowego w aktualizacji 4.5 dla PS4?
Co nowego w aktualizacji 4.5 dla PS4?

Aktualizacja 4.5 dla PS4 zostanie dzisiaj udostępniona osobom, które zostały wybrane przez Sony do testów. Jednocześnie japońska firma zdradziła listę najważniejszych nowości w tej aktualizacji.

Jeśli zapisywaliście się do testów systemu PlayStation 4 kilkanaście dni temu, sprawdźcie skrzynki mailowe gdyż Sony właśnie rozpoczęło wysyłanie kodów uprawniających do udziału w testach. Zgodnie z tym co pisaliśmy wczoraj, jedną z nowości w aktualizacji 4.5 będzie opcja ustawienia własnych tapet w menu PS4. Co poza tym?

Największym dodatkiem jest pełne wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych ze złączem USB (wersja 3.0 jest obsługiwana). Po podłączeniu dysku twardego do PS4, będziemy mogli na niego przenieść zainstalowane na konsoli gry wraz z zapisami, skopiować same zapisy, zrzuty z gier czy dodatkową zawartość. Ponadto będziemy mogli oczywiście pobierać i instalować gry bezpośrednio na dysk zewnętrzny. PS4 będzie obsługiwało maksymalnie dyski o pojemności 8 TB.

Odświeżone zostanie także szybkie menu, które będzie nam teraz zajmowało mniej miejsca na ekranie, a także dojdzie w nim opcje szybkiego tworzenia grup do rozmów głosowych i zapraszania do nich wybranych przez nas graczy. Sony także dodało opcję bezpośredniej publikacji wpisów w zakładce Co Nowego i będzie to działało tak jak działa chociażby na Facebooku. Będziemy mogli publikować wpisy, oznaczać znajomych oraz dołączyć zdjęcia z gier.

Na koniec Sony ujawniło także nowo dodane wsparcie dla filmów Blu-ray 3D odtwarzanych na headsecie PS VR. Zaznaczono, że to nie wszystkie zmiany i nowości, ale te będziemy musieli odkryć już sami w trakcie testów, albo czekać na oficjalną listę, która nie zawsze jest kompletna. Co ciekawe, jedną z rzeczy o której nie wspomniało Sony, a którą zdążyli odkryć użytkownicy jest PS4 Pro Boost Mode, który po aktywacji w meny sprawi, że starsze gry bez aktualizacji pod PS4 Pro będą korzystały z dodatkowej mocy konsoli.

aktualizacja systemu playstation 4
Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/02/03/ps4-system-software-4-50-beta-starts-today/