Newsy Andrzej Ostrowski
10.02.2017 11:48
| PS4 |
Flywrench już wkrótce na PS4. Przy tym tytule Super Meat Boy to gra dla "każuali"
Flywrench w bazie gier
Flywrench już wkrótce na PS4. Przy tym tytule Super Meat Boy to gra dla "każuali"

Flywrench to propozycja dla osób, które Super Meat Boy uważają za tytuł przeznaczony na rynek "każuali". Czekacie na "ostateczne" wyzwanie?

Flywrench to trudna jak diabli, przeznaczona dla fanów najbardziej skrajnych gier z gatunku "masocore". U podstaw musimy wyobrazić sobie platformówkę opartą o wykorzystujące fizykę puzzle. Wszyscy już wiemy, do czego to zmierza, prawda?

Więcej o Flywrench już wkrótce w naszej encyklopedii

W wypadku Flywrench naszym bohaterem będzie... biała linia. Tak, biała linia. Minimalizm to jedna z cech tej produkcji. Problem polega na tym, że cały czas spadamy w dół, jeśli nic nie naciśniemy, nastąpi śmierć. Cały czas musimy manewrować klawiszami, nabierając przy okazji rozpędu, aby utrzymać się przy życiu.

Nie, to jeszcze nie koniec wyzwania. To nie jest tak, że możemy sobie ot tak przejść etap. To by było za proste. Mianowicie nasza biała linia może zmieniać barwy. Barwy zaś zależą od wykonywanych ruchów. Kręcimy właśnie beczkę? Zmieniamy kolor. Odbijamy się od czegoś? Znów zyskujemy inny kolor. Nie robimy nic? Barwa jest biała.

Myk polega na tym, że poszczególne wyzwania musimy pokonywać, wykonując konkretny ruch. Oznacza to, że mając przed sobą przykładowo "młynek do mielenia kresek", nie możemy go po prostu przelecieć, należy to zrobić w odpowiedni sposób z wykorzystaniem odpowiedniej barwy.

Ile czeka na nas zawartości? Twórcy, pracując nad grą od 2007 roku, przygotowali dla nas 199 poziomów. Choć gra wydaje się prosta graficznie, możemy spodziewać się naprawdę przemyślanych i solidnych etapów. Poza kampanią dostaniemy  tryb "time trial", który jest oparty o sieciowy ranking. Dodatkowo - jedynie na PS4 - pojawi się specjalna paczka dodająca poziomy typu "Asteroid". Flywrench trafi na rynek 14 lutego 2017 roku.

Flywrench - zwiastun

flywrench messhof playstation 4 wideo
Źródło: Informacja prasowa