Newsy Paweł Musiolik
16.02.2017 14:31
| PS4 |
Resident Evil 7. Capcom zaczyna zarabiać na grze
Resident Evil 7 biohazard w bazie gier
Resident Evil 7. Capcom zaczyna zarabiać na grze

Resident Evil 7 odniosło sukces wśród recenzentów i graczy, jednak sprzedaż jest niższa niż Resident Evil 6. Taki wynik (3 miliony gier wysłane do sklepów) mogło nasunąć pytania, czy Capcom w ogóle na grze zarobi. Okazuje się, że tak.

Capcom wczoraj opublikował finansowe rozliczenie za kończący się kwartał fiskalny. W nim, poza toną cyferek i informacji dla inwestorów, znalazła się także runda pytań od nich oraz odpowiedzi ze strony Capcomu. Jako że Resident Evil 7 było największą premierą firmy od dłuższego czasu, inwestorzy postanowili zapytać o to jak razi sobie gra i czy koszty produkcji się zwrócą.

Resident Evil 7 - recenzja wersji VR

Capcom przyznał, że wszystkie koszty produkcji się zwróciły po wysłaniu 2,5 miliona sztuk do sklepów. Więc wszystko to, co wysłano później jest już zyskiem na grze dla Capcomu. A jako, że stan na 10 lutego to 3 miliony gier w sklepach, firma zarobiła już na 500 tysiącach sztuk. Capcom patrzy optymistycznie na sprzedaż długoterminową podając, że świetne recenzje i opinie graczy pomogą w sprzedaży Resident Evil 7 przez długi czas od premiery.

Także wypuszczane dodatki traktowane są nie jako chęć czystego zarobku, a inicjatywa by gracz o kupnie gry spędził z nią więcej czasu, a ktoś, kto nie kupił gry w dniu premiery i czeka poczuł się dodatkowo zachęcony bogatszą zawartością. Dlatego też Capcom mimo tego, że gra sprzedaje się jak na razie gorzej od Resident Evil 6 nie przejmuje się tym, bo firma głęboko wierzy w to, że kolejne miesiące będą przynosiły stabilne wpływy ze sprzedaży gry.

Warto tutaj dodać, że Resident Evil 7 jest także dobrym przykładem, że można zrobić poważną grę na PS VR, która będzie zachęcała do wypróbowania technologii, a może i jej zakupu. Na ten moment w Resident Evil 7 na VR zagrało ponad 132 tysiące osób, co daje wynik 9% wszystkich graczy. Oficjalna strona pokazuje ponad 1,4 mln graczy, ale warto tu mieć na uwadze, że dane te pochodzą od osób, które zgodziły się na zbieranie takich informacji przez grę.

Resident Evil 7 - zwiastun premierowy

 

capcom playstation 4 resident evil 7 biohazard
Źródło: http://www.capcom.co.jp/ir/english/data/pdf/explanation/2016/3rd/explanation_2016_3rd_03.pdf