Newsy Daniel Stroński
25.02.2017 15:38
| PS4 |
Przegląd gier niezależnych #1 - Human: Fall Flat, Super Cloudbuilt, Rogue Stormers i wiele więcej
Przegląd gier niezależnych #1 - Human: Fall Flat, Super Cloudbuilt, Rogue Stormers i wiele więcej

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Human: Fall Flat

Wyobraźcie sobie platformowe zagadki logiczne, gdzie nie tylko trzeba wysilić szare komórki, ale też... zmagać się z niezbyt dokładnym sterowaniem. Tak nietypowy pomysł mieli twórcy Human: Fall Flat, gdzie każde z wyzwań oferuje kilka rozwiązań dojścia do mety, ale spaść w platform możemy łatwo na każdym kroku. Oprócz singla, przygotowano  tryb co-opowy oraz dodatkowe poziomy w stosunku do pecetowej wersji.

Premierę wyznaczono na jesień tego roku.

Human: Fall Flat - zwiastun

Rogue Stormers

Co-opowy twin-stick shooter 2D do czterech graczy naraz (lokalnie lub przez Sieć), gdzie brak istotnego tła fabularnego nadrabia masa przeciwników i zagrożeń otoczenia, losowo generowane poziomy oraz całe morze perków do wyboru. Po każdej śmierci, nasza postać awansuje odpowiednio do tego, ile zdobyła doświadczenia, i wybiera specjalne perki z całego morza dostępnych opcji, przy czym każdy ma pięć poziomów i w dużym stopniu zmienia całą rozgrywkę.

Premiera wyznaczona została na 31 marca tego roku.

Rogue Stormers - zwiastun

Gryphon Knight Epic

Side-scrollowana produkcja wrzuca nas w zbroję rycerza Sir Olivera, który jeździ na grzbiecie gryfa Aquili i w ten sposób razi baśniowe potwory ze swojego łuku i nie tylko. Twórcy przygotowali osiem kolorowych poziomów, wymagających bossów i zestaw umiejętności ulepszanych podczas gry.

Premiera ustalona została na 28 lutego i w PS Store kupimy grę za równowartość €9,99 (42 zł).

Gryphon Knight Epic - zwiastun

Super Cloudbuilt

Zremasterowana i zaktualizowana wersja gry Cloudbuilt, które trafiło na PC w 2014 roku. Wcielamy się w młodą żołnierz Demi, zbudzoną w zniszczonym budynku pośrodku dziwnego, pozafizycznego świata. Zdezorientowana bohaterka będzie musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Rozgrywka polega na bieganiu przez plansze i jednoczesnym ostrzeliwaniu wrogów. Wszystko to w szybkim tempie, z oceną punktową za prędkość i skuteczność oraz w trzech trybach - Story, Ranked i Rush.

Premiera planowana jest na lato tego roku.

Super Cloudbuilt - zwiastun

Ultimate Chicken Horse

Imprezowa platformówka dla całej rodziny, gdzie gracze w trakcie zabawy dobudowują fragmenty planszy - na tyle ciężkie, by utrudnić zaliczenie poziomu swoim przeciwnikom, ale wystarczająco łatwe, by przejść je samemu. W oryginale można było przeszkadzać innym wyłącznie poprzez pułapki i inne przeszkody, lecz konsolowa wersja z trybem Free Play pozwoli tworzyć w biegu całe plansze.

Premiera wyznaczona została na tegoroczne lato.

Ultimate Chicken Horse - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe