Newsy Sebastian Kasparek
03.04.2017 21:02
| PS4 | PS3 | PS2 | PS One |
Mad Catz ogłasza bankructwo
Mad Catz ogłasza bankructwo

Mad Catz to jedna z najbardziej popularnych firm produkująca akcesoria do gier i konsol. Firma po niespełna 30 latach działalności ogłasza bankructwo i likwidację spółki.

Mad Catz to wielki producent wszelakich dedykowanych akcesoriów do gier i konsol. Firma zasłynęła między innymi z licznych Arcade Sticków do bijatyk oraz kontrolerów do gier z serii Rock Band. Ostatnia odsłona muzycznej serii nie odniosła spodziewanego sukcesu, a sprzedaż akcesoriów przynosiła straty. Firma od dłuższego czasu borykała się z problemami i ostatecznie nie udało się znaleźć sposobu na ich rozwiązanie.

Karen McGinnis wydała oświadczenie, w którym wytłumaczyła, że już w 2016 roku podjęto szerokie plany mające na celu zwiększenie przychodów i ograniczenie strat. Niestety próba ratowania przedsiębiorstwa się nie udała. Rosnące długi i brak perspektyw na poprawę sytuacji finansowej spowodowały, że ostatecznie podjęto decyzję o ogłoszeniu bankructwa i likwidacji spółki.

Mad Catz na przestrzeni ostatnich 28 lat wydawało akcesoria do wszystkich stacjonarnych konsol PlayStation. W ofercie firmy znajdował się, między innymi, szeroki wybór Arcade Sticków oraz Fight Padów do bijatyk z PS3 i PS4

akcesoria arcade sticks mad catz playstation 3 playstation 4 rock band
Źródło: http://www.allgamesdelta.net/2017/03/mad-catz-files-for-bankruptcy-company.html