Newsy Paweł Musiolik
04.04.2017 13:38
| PS4 |
Nowy Duke Nukem? Raczej nie ma na to szans
Nowy Duke Nukem? Raczej nie ma na to szans

Czy Duke Nukem powróci? Takie pytanie zadawać mogą sobie najwytrwalsi fani Księcia, który po Duke Nukem Forever ze wstydu zaszył się gdzieś na prowincji i wrócił dopiero przy premierze remasteru Bulletstorma. Właśnie z powodu tej premiery, Gearbox zostało zapytane o ewentualną kontynuację przygód Duke'a.

Z racji zbliżającej się premiery remastera Bulletstorm, z serwisem DualShockers porozmawiało dwóch pracowników Gearbox Publishing, które zajmuje się wydaniem tytułu polskiego studia People Can Fly. Meredith Hershey i Vincent Slaven odpowiadali na pytania związane z Bulletstormem. Jednak nas bardziej ciekawi kwestia kolejnej odsłony Duke'a, której...raczej nie będzie.

Rozgrywka z remastera Bulletstorm w 4K

Dlaczego? Wpierw kontekst. W trakcie rozmowy padło pytanie, czy dodanie Duke'a do Bulletstorma jest ruchem, który ma wzbudzić zainteresowanie wśród społeczności graczy i ewentualnie przygotować ich pod zapowiedź nowej gry z Księciem. Slaven zaprzeczył, wykluczając raczej powrót Duke'a.

Nie za bardzo. Tak jak wcześniej wspomniał Meredith, myśleliśmy o rzeczach które mogą wnieść jakąś zawartość dodatnią dla konsumenta i dlatego pomyśleliśmy o Duke'u. Jego postać po prostu pasuje do tej gry.

Slaven jednak nie wykluczył stworzenia Bulletstorm 2, chociaż przyznał, że to leży w gestii studia People Can Fly, które sprawuje pieczę nad swoją marką. Więc jeśli ekipa będzie chciała, znajdzie odpowiedniego wydawcę (a po drodze remaster się sprzeda), to i Bulletstorm 2 może kiedyś powstać.

Bulletstorm: Full Clip Edition - zwiastun gry

 

bulletstorm 2 duke nukem gearbox software playstation 4
Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/04/03/bulletstorm-full-clip-edition-interview/