Newsy Paweł Musiolik
21.04.2017 12:00
| PS4 |
Final Fantasy XV z kolejną łatką pod PS4 Pro
Final Fantasy XV w bazie gier
Final Fantasy XV z kolejną łatką pod PS4 Pro

Final Fantasy XV szybko nie przestanie być rozwijane. Mimo, że mamy do czynienia z grą pozbawioną (jak na razie) sieciowych elementów, Square Enix przynajmniej raz w miesiącu wypuszcza nową łatkę. Za tydzień pojawi się kolejna.

Tym razem ekipa odpowiedzialna za Final Fantasy XV postanowiła popracować ponownie nad wsparciem dla PS4 Pro, które gra posiadała po wyjęciu z pudełka, a w jednej z ostatnich łatek te wsparcie zostało rozbudowane. Kwietniowa aktualizacja, która pojawi się 27 dnia tego miesiąca odda nam kolejny tryb graficzny, który zaoferować ma stabilną płynność gry przy dobrej grafice, więc możemy się domyślać, że chodzi o zablokowanie tytułu na 30 FPS-ach przy najwyższych ustawieniach graficznych. Chociaż tutaj trzeba poczekać na oficjalne tłumaczenie z japońskiego.

Final Fantasy XV dostanie DLC skupiające się na głównym antagoniście?

Nie będzie to jednak jedyna nowość w aktualizacji. Otrzymamy możliwość powiększania napisów w grze, a także poszczególnych elementów interfejsu, z czego będą zadowoleni posiadacze dużych telewizorów siedzący w większych odległościach. Wrócą także czasowe zadania do wykonania. Nagrodą za ich zaliczenie będzie nowy oręż, niedostępny wcześniej w grze. Z mniejszych nowości – dodane zostaną nowe naklejki by zmieniać wygląd Regalii, a wielbiciele słuchania muzyki otrzymają kolejne utwory do odsłuchania na odtwarzaczu MP3 wewnątrz gry.

Oczywiście to nie jest koniec wsparcia gry. W czerwcu pojawić ma się drugie DLC do gry, które opowie nam dodatkowe wydarzenia skupiające się na postaci Prompto. W kolejce jest także DLC poświęcone Ignisowi, a także kooperacyjny tryb sieciowy. Square pracuje także nad dodaniem nowych grywalnych postaci (Cor, Aranea), a także opcją swobodnej jazdy Regalią po świecie gry. Jeśli więc znudziła wam się gra, to za kilka miesięcy będziecie mogli do niej wrócić by sprawdzić nową zawartość.

Final Fantasy XV - zwiastun dodatku Episode Gladio

 

final fantasy XV galeria playstation 4 square enix wideo