Newsy Krzysiek Kalwasiński
06.06.2017 13:04
| PS4 |
World of Tanks dostanie wydarzenie związane z filmem Dunkierka
World of Tanks w bazie gier
World of Tanks dostanie wydarzenie związane z filmem Dunkierka

World of Tanks świętować będzie premierę zbliżającego się nowego filmu wojennego "Dunkierka" wyreżyserowanego przez Christophera Nolana. W ten sposób gracze będą mogli uczcić ten pamiętny moment historii.

World of Tanks to darmowa gra sieciowa, w której głównym elementem rozgrywki jest zasiadanie za sterami czołgu i uczestnictwo w bitwach z innymi graczami. Twórcy chcieli dostarczyć przystępną, ale jednocześnie realistyczną grę, która odda graczom wiele wiernie odwzorowanych maszyn biorących udział w różnych konfliktach począwszy od pierwszej wojny światowej, aż do Zimnej Wojny..

World of Tanks w naszej bazie gier

Twórcy World of Tanks oraz studio filmowe Warner Bros. postanowili podjąć współpracę i stworzyć specjalne wydarzenie na potrzeby gry. Nawiąże ono do Cudu nad Dunkierką, kiedy to od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku ewakuowano wielu alianckich żołnierzy z plaży w Dunkierce na północy Francji. Nowy film Christophera Nolana ma ukazać osobiste historie ludzi i trudy tej masowej mobilizacji. Na współpracę cieszą się twórcy gry, o czym wspomina szef marketingu Wargaming America.

Wierzymy, że Dunkierka Christophera Nolana będzie niesamowitym filmem o jednym z najbardziej doniosłych momentów w historii II Wojny Światowej. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w w tym kreatywnym przedsięwzięciu, gdzie możemy dzielić się pasją, honorując i zachowując pamięć o niesamowitych wydarzeniach, które ukształtowały tamtą erę.

Do World of Tanks i innych gier z trylogii trafią specjalne misje, emblematy okolicznościowe i według zapowiedzi wiele więcej różnych atrakcji. Sam film ukaże się 21 lipca 2017 roku. W obsadzie znajdą się tacy aktorzy jak Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance, Tom Hardy, Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy i Barry Keoghan. Poniżej znajdziecie zwiastun.

Zwiastun specjalnego wydarzenia dla World of Tanks nawiązującego do filmu Dunkierka

 

dunkierka dunkirk playstation 4 wargaming warner bros. pictures wideo world of tanks
Źródło: Informacja prasowa