Newsy Tomek Alicki
11.06.2017 23:40
| PS4 |
Metro Exodus. Zwiastun nowej części gry prosto z E3
Metro: Exodus w bazie gier
Metro Exodus. Zwiastun nowej części gry prosto z E3

Metro Exodus zawitało na E3 z pierwszym pokazem rozgrywki. Konferencja Microsoftu podczas trwającego właśnie E3 poczęstowała nas prawdziwym rarytasem. 

Seria oparta na twórczości Dmitrija Głuchowskiego doczeka się kolejnej części. Microsoft jako pierwszy podczas E3 zaprezentował nam widowiskowy zwiastun nadchodzącej gry. 

Metro: Exodus w naszej bazie gier

Postapokaliptyczny klimat czuć od pierwszych sekund krótkiego wideo. Znów początek dzieje się pod ziemią, zza rogu wyskakują na nas przerażające potwory, tylko tym razem... wygląda to wręcz obłędnie. Krótki materiał zaprezentowany podczas konferencji miał na celu pokazanie namiastki tego, co gra będzie miała do zaoferowania. Najpierw widzimy krótki fragment walki ze strzelbą w dłoni, pokaz możliwości w kilku dynamicznych scenach, a chwilę później mamy okazję wynurzyć się na zewnątrz i zobaczyć, jak prezentuje się gra bez maski gazowej na twarzy. 

Metro Exodus - pierwszy zwiastun gry

Metro Exodus w wielu względach wygląda bardzo podobnie do poprzednich części. Umieszczony w mroźnej Rosji postapokaliptyczny świat po raz kolejny wita nas ciasnymi korytarzami, mrokiem oraz wyskakującymi zza rogu przeciwnikami. Czymś nowym dla całej serii mogą być jednak oprawa wizualna i pełnoprawny otwarty świat. Grafika prezentuje się wyśmienicie. Microsoft zaraz po krótkiej prezentacji Xboxa One X postanowił pokazać graczom żywy dowód na możliwości swojej konsoli. Od detali broni przez wygląd przeciwników aż po zapierające dech w piersiach krajobrazy, Metro Exodus wygląda obłędnie. 

Ponad pięciominutowe demo dało nam też wyraźnie do zrozumienia, że dostaniemy grę z otwartym światem. Przyjdzie nam przemierzać Rosję, walczyć z niedźwiedziami, a kiedy wyjdziemy z ponurych czeluści podziemi, będziemy mogli swobodnie zwiedzać powierzchnię Ziemi. Zostało również potwierdzone, że Metro Exodus trafi na wszystkie platformy. W 2018 roku możemy więc spodziewać się premiery na Xboxie OnePlayStation 4 oraz komputerami z Windowsem 10

4a games deep silver e3 2017 metro exodus Metro: Exodus microsoft playstation 4 wideo xbox
Źródło: YouTube Xbox