Newsy Daniel Stroński
12.06.2017 06:41
| PS4 |
Doom i Fallout 4 trafią do wirtualnej rzeczywistości
Doom VFR w bazie gier
Doom i Fallout 4 trafią do wirtualnej rzeczywistości

Doom VFR i Fallout 4 VR - oto dwa duże tytuły Bethesdy, w które zagramy w goglach wirtualnej rzeczywistości. Konferencja wydawcy zachęca do VR-owych wersji targowymi zwiastunami.

Zapowiedzi Bethesdy się potwierdziły i Fallout 4 trafi do wirtualnej rzeczywistości. Niestety, ominie PlayStation VR. Co w zamian dostanie sprzęt Sony? VR-ową wersję Dooma.

Nasza recenzja gry Doom

Doom VFR (i każdy pewnie wie, co oznacza literka "F") przedstawi osobne doświadczenie w świecie Dooma w wirtualnej rzeczywistości. Nie będzie to więc przeniesienie 1:1 kampanii z ubiegłorocznej gry, a seria zadań, które wykonamy z goglami PlayStation VR na głowie. Zwiastun pokazuje rozwiązywanie zagadek mechanicznymi rękami, oglądanie modeli potworów i przemieszczanie się się kosmicznej stacji, ale oczywiście nie zabraknie strzelania do demonicznych okropieństw, a to wszystko w placówce UAC na Marsie i w samym Piekle.

Doom VFR - oficjalny zwiastun

Jak zawsze w grach w wirtualnej rzeczywistości, w których możemy się poruszać, trzeba było opracować pomysł na przemieszczanie bohatera bez wywoływania mdłości. Tutaj zdecydowano się na teleportacje w wyznaczone przez gracza miejsca na niedużych arenach.

Pozostaje tylko pytanie, czy produkcja skorzysta z plastikowego karabinu PlayStation VR Aim Controller, który sprzedawano wraz z grą Farpoint i którego Sony nie zamierza porzucać, obiecawszy wcześniej wsparcie dla innych gier.

Na swojej konferencji wydawca Bethesda zapowiedział również Fallouta 4 przeniesionego na VR, jednak tego doświadczą na razie wyłącznie pecetowcy posiadający mocny sprzęt i gogle HTC Vive. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma to być przeniesienie pełnej gry do wirtualnej rzeczywistości, włącznie ze wszystkimi jej aspektami. Na zwiastunie zaprezentowano obsługę broni, podnoszenie przedmiotów czy dekorowanie osad i wszystko to ma być znacznie bardziej naturalne z goglami VR i kontrolerami ruchowymi.

Fallout 4 VR - zwiastun

Czy Fallout 4 VR zawita na PlayStation VR - tego na razie nie ujawniono. Biorąc jednak pod uwagę, że gogle Sony sprzedał się znacznie lepiej niż HTC Vive, Bethesda na pewno spróbuje zrobić wszystko, by przenieść tytuł na PlayStation 4.

bethesda bethesda softworks doom doom vfr e3 2017 fallout 4 vr id software playstation 4 playstation vr wideo