Newsy Daniel Stroński
12.06.2017 09:44
| PS4 |
Minecraft. Sony nie pozwala grać z posiadaczami Xboksów
Minecraft w bazie gier
Minecraft. Sony nie pozwala grać z posiadaczami Xboksów

Minecraft było ważnym elementem podczas konferencji Microsoftu i dowiedzieliśmy się m.in. o możliwości grania międzyplatformowego między konsolami, PC i urządzeniami mobilnymi. Niestety, Sony nie chce, żeby konsole PlayStation w tym uczestniczyły.

Minecraft wbrew pozorom wciąż jest popularne i podczas konferencji Microsoftu na tegorocznym E3 otrzymało swoje kilka minut. Dowiedzieliśmy się o jesiennej aktualizacji do rozdzielczości 4K i nowej paczce tekstur "Super Duper" (zwiastun poniżej). Ale to nie wszystko.

Nasza recenzja gry Minecraft

Gra dostępna jest już praktycznie na każdej platformie, a teraz ogłoszono, że wszyscy gracze będą mogli zagrać razem, niezależnie od tego, czy grają na pecetach, konsoli czy urządzeniach przenośnych... chyba że mówimy o konsolach PlayStation.

W informacji prasowej wymieniono wszystkie platformy wchodzące w skład "zjednoczenia" różnych wersji gier, lecz nie pojawiła się tam żadna z konsol Sony. Jez Corden z serwisu Windows Central wyjaśnił sprawę na Twitterze:

Z informacji posiadanych przez Cordena wynika, że Sony odmówiło możliwości grania z posiadaczami gier na inne platformy. Powodu na razie nie znamy, ale blogger poleca dopytywać japońskiego giganta na Twitterze.

Minecraft - zajawka rozdzielczości 4K i paczki skórek Super Duper

 

4j studios cross-play e3 2017 microsoft Microsoft Game Studios minecraft sony