Newsy Krzysiek Kalwasiński
12.06.2017 11:29
|
Ashen na pierwszym zwiastunie w 4K
Ashen w bazie gier
Ashen na pierwszym zwiastunie w 4K

Ashen to mniejsza produkcja, która zabierze nas do świata, w którym nie ma słońca. Ta ponura produkcja ma cechować otwarty świat i nieliniowa rozgrywka. Na tegorocznym E3 pojawił się pierwszy zwiastun. Gra początkowo będzie ekskluzywna dla Xbox One.

Ashen rozgrywa się w otartym, ponurym świecie bez światła słonecznego. Jedynym jego źródłem są wybuchające co jakiś czas wulkany, które tym samym przysypują świat popiołem. Wcielimy się w jednego z wędrowców szukającego swojego miejsca na świecie.

Twórcy Ashen mocno postawili na to, aby stworzona przez nas postać nawiązywała relacje z innymi postaciami stworzonymi przez graczy - na podstawie decyzji przez nich podjętych postacie mają swoje własne cele i aspiracje. Tym samym można z nimi współpracować, aby walka o przetrwanie była łatwiejsza. Wielokrotnie mamy stanąć przed wyborem i zdecydować komu zaufamy. Z czasem, ocalałych dołączy się do nas więcej i mała grupka rozrosnąć się może do osady, w której wyjątkowe umiejętności każdego z mieszkańców mogą okazać się niezastąpione w dalszych etapach.

W Ashen będziemy raczej unikać walki, bo każde starcie może doprowadzić do rychłej śmierci. Gra ma pojawić się w 2018 roku i początkowo być tytułem ekskluzywnym dla Xbox One - to się jednak później zmieni i gra wyląduje również na PlayStation 4. Póki co nie wiadomo jednak kiedy dokładnie. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun.

Ashen na pierwszym zwiastunie w 4K

 

Annapurna Interactive Ashen Aurora 44 e3 2017 wideo