Newsy Sebastian Kasparek
14.06.2017 18:06
| PS4 |
Metro: Exodus. Twórcy inspirują się grami S.T.A.L.K.E.R
Metro: Exodus w bazie gier
Metro: Exodus. Twórcy inspirują się grami S.T.A.L.K.E.R

Metro: Exodus zapowiada się na spełnienie marzeń fanów serii i klimatów postapo. Twórcy patrzą w kierunku najlepszych i podczas procesu powstawania gry inspirują mistrzami tematu.

Metro: Exodus to kolejna odsłona cenionej serii gier stworzonych w oparciu o szalenie popularną sagę książek Metro autorstwa Dmitrija Głuchowskiego. Okazuje się, że twórcy w przypadku najnowszej części inspirowali się czymś jeszcze - serią gier S.T.A.L.K.E.R

Metro Exodus. Zwiastun nowej części gry prosto z E3

Metro: Exodus było największą niespodzianką konferencji Microsoftu. Produkcja zrobiła piorunujące wrażenie za sprawą niesamowitej grafiki. Cenione uniwersum gier wróci. Produkcja jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego Metro: Last Light - nie trafimy do otwartego świata, ale środowisko gry będzie większe i mniej liniowe w niektórych etapach.

Twórcy wspomnieli również o inspiracjach i padło tutaj porównanie do tytułów z cyklu S.T.A.L.K.E.R - dla wielu niedościgniony wzór gier postapokalitpycznych. Twórcy bezpośrednio powiedzieli, że główny zespół pracowników miał doświadczenie z serią S.T.A.L.K.E.R i jedną z idei studia było połączenie tych dwóch światów w jeden tytuł. Cóż, efekt końcowy na pewno zwali z nóg wszystkich miłośników klimatów traktujących o katastrofie nuklearnej.

Metro: Exodus - E3 czy gra posiada otwarty świat?

Metro: Exodus pojawi się na PlayStation 4 w 2018 roku. Twórcy dodatkowo zapowiedzieli, że żadna z wersji nie będzie oferowała ekskluzywnej zawartości niedostępnej dla posiadaczy innych sprzętów. Zmiany ograniczą się jedynie do różnic w warstwie wizualnej.

4a games deep silver e3 2017 Metro: Exodus playstation 4 wideo
Źródło: YouTube (gamespot)