Newsy Krzysiek Kalwasiński
16.06.2017 12:44
| PS4 |
Ni no Kuni 2 będzie posiadało tryb wieloosobowy! Powrócą znane postacie
Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom w bazie gier
Ni no Kuni 2 będzie posiadało tryb wieloosobowy! Powrócą znane postacie

Ni no Kuni 2 to kontynuacja jednego z najlepszych jRPG poprzedniej generacji. Twórcy gry pojawili się na E3 i zaprezentowali po raz pierwszy rozgrywkę. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły.

Ni no Kuni 2 opowie nam historię księcia Evana, który został wydalony ze swojego królestwa i teraz jego celem jest zbudowanie nowego, w którego zostanie królem. Pomogą mu w tym przyjaciele i inne postacie spotykane po drodze. W grze będziemy więc nie tylko walczyć i ogólnie przeżywać przygodę, ale również faktycznie budować królestwo.

Ni no Kuni 2 zaprezentowane na E3 2017!

Ni no Kuni 2 odda nam znacznie zmieniony system walki, który stanie się teraz bardziej nastawiony na akcję. Zniknie wybieranie komend i sterowanie stworkami, a pojawi się walka w czasie rzeczywistym. Trzon rozgrywki to w dużym stopniu to z czego znamy gatunek. Przemierzamy świat drużyną postaci, walczymy z potworami i wykonujemy zadania. Oprócz tego duże znaczenie będzie miało budowanie królestwa - w tym celu zdobywać będziemy środki, które nam to ułatwią.

Evan na swojej drodze spotka wiele postaci, ale podobnie jak w pierwszej części, ważną rolę odegrają królowie poszczególnych krain. Każda z nich borykać się będzie ze swoimi problemami, które nasz bohater rozwiąże i dzięki temu przybliży się do bycia królem. Mają pojawić się znane z poprzedniej części postacie, ale na ten moment pozostanie to tajemnicą.

Żeby zagrać w Ni no Kuni 2 i dobrze się przy tym bawić nie musimy być zaznajomieni z poprzednią częścią - opowiedziana historia jest czymś całkowicie nowym. Twórca ujawnił też, że pojawi się tryb wieloosobowy, który pozwoli nam na grę ze znajomymi, ale nie wiadomo póki co na jakiej zasadzie będzie to działać.

Rozmowa z twórcą Ni no Kuni 2 na E3 2017

Ni no Kuni 2 pojawić się ma 10 listopada 2017 roku.

bandai namco e3 2017 level 5 Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom playstation 4 wideo