Newsy Krzysiek Kalwasiński
16.06.2017 13:56
| PS4 |
Detroit: Become Human nie nawiąże do polityki i ideologii
Detroit: Become Human w bazie gier
Detroit: Become Human nie nawiąże do polityki i ideologii

Detroit: Become Human to nowa gra od twórców cenionego Heavy Rain. Mimo iż gra poruszać będzie kontrowersyjne tematy, nie nawiąże ona do dzisiejszych wydarzeń w polityce czy jakichś ideologii.

Detroit: Become Human opowiadać będzie o androidach, które zaczęły odczuwać emocje i chcą wyzwolić się z ucisku ludzi chcących wykorzystać ich do służby. Sytuacja androidów wielu może przywodzić niewolnictwo, rasizm czy inne niechlubne wydarzenia z historii ludzkości.

Detroit: Become Human - rozgrywka i rozmowa z twórcą gry na E3 2017

Detroit: Become Human nie będzie jednak w żaden sposób bezpośrednio czerpać z historii ludzkości czy dzisiejszych wydarzeń. Jak powiedział twórca gry, David Cage, jego gra to po prostu opowieść o androidach chcących wolności. Jeśli jednak ktoś zauważy w jego grze podobieństwa do pewnych wydarzeń, Cage nie ma nic przeciwko. Jako główną inspirację wymienił jednak książkę Raymonda Kurzwella o tytule Nadchodzi osobliwość (The Singularity Is Near po angielsku) i jak sam jest przekonany, kiedyś sztuczna inteligencja wytworzy własną świadomość.

Nie chciałem tworzyć opowieści dwubiegunowej, czarno-białej, z podziałem na dobro i zło. Czasem coś złego ma swój dobry koniec lub na odwrót. W mojej grze sytuacje są bardziej złożone. Z jednej strony są androidy, obok ludzie, społeczeństwo, media. Ludzie w twoim otoczeniu inaczej będą patrzeć na to co robisz - w zależności od tego jak to zrobisz, o tym jak i co im o tym powiesz. Sytuacja nigdy nie będzie dwuwymiarowa.

Detroit: Become Human ma być najbardziej skomplikowanym i złożonym projektem Davida Cage'a i studia Quantic Dreams. Całość będzie zachowana w stylu jego poprzednich gier - czyli interaktywnych filmów, w których nasze wybory mają mieć duże znaczenie w efekcie końcowym. Premiera gry zaplanowana jest na 2017 rok, ale szczegółów jeszcze nie ma. Poniżej znajdziecie zapis rozmowy z Davidem Cagem przeprowadzonej w trakcie tegorocznych targów E3.

Rozmowa z Davidem Cagem - twórcą Detroit: Become Human

 

detroit: become human e3 2017 playstation 4 quantic dream Sony Interactive Entertainment
Źródło: http://kotaku.com/despite-political-overtones-david-cage-says-detroit-is-1795939952