Newsy Daniel Stroński
16.06.2017 17:29
| PS4 |
Days Gone - analiza gry na PlayStation 4 Pro w trybie 4K
Days Gone w bazie gier
Days Gone - analiza gry na PlayStation 4 Pro w trybie 4K

Days Gone to jedna z największych premier przyszłego roku, a do tego pokaz możliwości sprzętu Sony. Mamy analizę targowego dema.

Days Gone pojawiło się na tegorocznych targach E3 i przedstawiło efektowny pokaz rozgrywki w świecie, w którym apokalipsa zombie nie oznacza, że to nieumarli są największym zagrożeniem. Pokazany fragment robił wrażenie pod względem grafiki.

Targowy pokaz Days Gone i szczegóły rozgrywki

Targowe demo było odpalone na PlayStation 4 Pro. Biorąc pod uwagę, że za grę odpowiedzialne jest studio Sony Bend, które dostarczyło nam swego czasu grę Uncharted: Złota Otchłań, liczyliśmy na wsparcie ze strony Naughty Dog i ich silnika. Days Gone działa jednak na Unreal Engine 4. Ekipa z Digital Foundry poddała analizie zaprezentowaną rozgrywkę, niestety materiały nie pozwoliły sprawdzić, czy spadki liczby klatek na sekundę  to wynik niedopracowania czy złej konwersji nagrania. Tak czy inaczej, autorzy kanału dowiedzieli się, że gra działa w dynamicznej rozdzielczości 4K. Deweloper pochwalił się tez, że w jednym z testów mieli na ekranie naraz aż tysiąc zombiaków, choć nie wiemy, jak płynnie działała wtedy gra.

Days Gone - porównanie wersji na PS4 i PS4 Pro

 

days gone e3 2017 playstation 4 playstation 4 pro sony bend studios Sony Interactive Entertainment unreal engine 4 wideo
Źródło: YouTube (DigitalFoundry)