Newsy Krzysiek Kalwasiński
17.06.2017 13:52
| PS4 |
Code Vein nie będzie przesadnie trudne - plus wiele nowych informacji z E3
Code Vein w bazie gier
Code Vein nie będzie przesadnie trudne - plus wiele nowych informacji z E3

Code Vein jak się okazało będzie grą typu soulslike, mimo iż tworzy ją część ludzi odpowiedzialna za serię God Eater. W wywiadzie udzielonym Dengeki Online, twórcy ujawnili, że gra nie będzie zniechęcać graczy swoim wysokim poziomem trudności i dodatkowo ujawnili więcej nowych informacji.

Code Vein miało być wymagającą grą akcji osadzoną w post-apokaliptycznym świecie z wampirami. Za produkcję odpowiada część ludzi odpowiedzialnych za serię God Eater - stąd podejrzenia, że gra w dużym stopniu będzie przypominać ich flagową serię. Ostatni materiał ujawnił jednak, że będzie to kolejna wariacja na temat soulslike.

Code Vein zaprezentowane na E3 2017

Dzięki wywiadowi przeprowadzonym przez Dengeki Online, poznaliśmy kilka nowych szczegółów na temat Code Vein. Według tego co powiedział jeden z twórców, gra ma być przystępna i podobać się jak największej ilości graczy - również jeśli chodzi o różne regiony. To samo tyczy się poziomu trudności - gra ma być wymagająca, ale nie będzie na tyle trudna, żeby zniechęcić mniej wprawionych. Tym bardziej, że obecny będzie zapowiedziany wcześniej "buddy system" - czyli mechanika pozwalająca na przyzwanie towarzysza.

Jeśli chodzi o warstwę fabularną Code Vein, twórcy położą duży nacisk na relacje pomiędzy postacią gracza, a towarzyszami. Towarzysze reagować będą na wydarzenia zachodzące w świecie jak i podczas walki. Jeśli chodzi o materiał zaprezentowany poniżej, przedstawia on stosunkowo wczesny koncept. Twórcy będą go oczywiście rozwijać, ale na ten moment wczesną wersję ich pomysłu na rozgrywkę.

Dowiadujemy się też, że bronie zdobywać będziemy poprzez eksplorację, ale również od przeciwników. Twórca na ten moment nie zdefiniował do końca czy będzie to otwarty świat czy połączone ze sobą obszary - skwitował to stwierdzeniem, że wszystkie lokacje będą połączone i będzie można dostać się do nich na pieszo.

Code Vein na fragmencie rozgrywki

Code Vein ma pojawić się w 2018 roku, ale na więcej informacji trzeba poczekać. Powyżej znajdziecie materiał, na którym widoczny jest koncept systemu walki.

bandai namco code vein e3 2017 namco bandai playstation 4 wideo
Źródło: http://gematsu.com/2017/06/code-vein-wont-break-players-spirit-says-director