Newsy Paweł Musiolik
18.06.2017 23:41
| PS4 |
Większość gier Sony z E3 wyjdzie na początku 2018 roku
Większość gier Sony z E3 wyjdzie na początku 2018 roku

Sony w trakcie swojej konferencji na E3 nie pokazało żadnej dużej gry, która wyjdzie w 2017 roku. Gran Turismo Sport, które jest jedną z premier zaplanowanych na końcówkę 2017, nie dostało nawet minuty na konferencji. Shawn Layden jednak uspokaja - w większość gier Sony, które pokazała firma zagramy w maksymalnie za rok.

Shawn Layden jedną z wielu rozmów w trakcie targów E3 przeprowadził z dziennikarzami Telegraph. Ci zapytali go o wiele spraw, ale głównym tematem rozmowy były gry, które Sony pokazało na konferencji i te, których zabrakło. Jednym z zarzutów z którymi musiał się Shawn Layden zmierzyć, był brak zapowiedzi gier, które wyszłyby jeszcze w tym roku.

Najważniejsze wydarzenia E3 2017

Shawn zgodził się, że Sony nie pokazało zbyt wiele na samej konferencji, ale przypomniał, że w trakcie pre-show, a także bezpośrednio na halach E3 mocno reprezentowane jest Gran Turismo Sport, które wychodzi jesienią tego roku i Sony będzie bardzo mocno promowało ten tytuł. Layden zdradził także, że każda gra, która została pokazana na konferencji z datą premiery 2018, pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tak tłumaczył brak dużych gier w tym roku Shawn Layden:

Tworzenie gier odbywa się w cyklach. W zeszłym roku mieliśmy mnóstwo ogromnych zapowiedzi, więc sądzę, że pokazywanie w tym roku materiałów z tych gier, dostarczanie ich by potwierdzić, że spełniamy obietnice jest czymś dobrym. God of War, Spider-Man, Days Gone - wszystko co pokazaliśmy, było ruchem by pokazać postęp w tych grach. Nawet jakbyśmy chcieli w tym roku pokazać sześć nowych gier - cykl ich tworzenia nam na to nie pozwala.

Layden przyznał także, że PSX urosło do miana najważniejszej imprezy dla Sony, więc na grudniowej konferencji spodziewać możemy się ponownie większych zapowiedzi i ciekawych pokazów gier. Więc osoby odczuwające niedobór nowych gier powinny czekać na wrześniowe TGS oraz grudniowe PSX.

God of War - zwiastun z targów E3

E3 god of war Monster Hunter World playstation 4 spider-man
Źródło: http://www.telegraph.co.uk/gaming/what-to-play/e3-2017-playstations-shawn-layden-death-stranding-spider-man/