Newsy Sebastian Kasparek
23.06.2017 18:17
| PS4 |
The Inpatient. Prequel Until Dawn sprawi, że nie będziemy mogli nikomu zaufać
The Inpatient w bazie gier
The Inpatient. Prequel Until Dawn sprawi, że nie będziemy mogli nikomu zaufać

The Inpatient to horror osadzony 60 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Until Dawn. Twórcy ponownie zaoferują szerokie spektrum znaczących wyborów i spróbują nas przestraszyć. Tym razem przy pomocy technologii PS VR.

The Inpatient tworzone jest przez utalentowaną ekipą Supermassive Games, która pragnie zmierzyć się z technologią wirtualnej rzeczywistości i wystraszyć graczy na nowe sposoby. Tytuł nie bez powodu został osadzony w świecie Until Dawn - twórcy mają pomysł na rozwinięcie tego uniwersum oraz pragną przywrócić kilka ikonicznych elementów. Wróci chociażby system Efektu Motyla zaznaczający, która z naszych decyzji będzie miała w przyszłości istotne odzwierciedlenie w opowieści.

The Inpatient - psychologiczny horror zasili bibliotekę PS VR

Ważne będzie poczucie prywatnej strefy komfortu. Demo przedstawia wycinek z etapu osadzonego w zakładzie psychiatrycznym Blackwood. Gracz nie ma pojęcia co się dzieje i docierają do niego jedynie strzępy wspomnień i snów. W pewnym momencie podczas rozmowy z doktorem sytuacja robi się naprawdę niepokojąca. Postać nachyla się bliżej twarzy użytkownika i kładzie swą dłoń na jego wirtualnym kolanie. Dzięki technologii VR taki prosty zabieg potrafi podnieść adrenalinę i dodać realistycznego efektu klaustrofobii towarzyszącego sytuacji, gdy ktoś za bardzo nas nachodzi, zbliżając do naszego ciała. Bohater jest pacjentem, na którym stosuje się różne leki. Będzie on cierpiał na wizje a w ramach postępów ich intensywność się nasili. Powracające sny pozwolą również lepiej rozeznać się w panującej sytuacji. 

The Inpatient pozwoli podjąć znaczące decyzje  wpływające na przebieg gry. System będzie się opierał na rozgałęzieniach znanych z Until Dawn. Poszczególne odpowiedzi będziemy mogli wybierać chociażby za sprawą czytania kwestii wyświetlonych na ekranie.

Tytuł przedstawi wiele bohaterów, z którymi wejdziemy w interakcję. Nikomu jednak nie będzie można ufać. Zło i strach będą czaiły się na każdym kroku. Nie zabraknie klasycznych jump scare'ów oraz przemykających cieni wzbudzających niepokój. Nie będziemy zmuszeni do obrania jednej określonej ścieżki i producenci pozwolą nam na swobodne zwiedzanie sanatorium 

The Inpatient przewidziane jest dla wszystkich wielbicieli odczuwania dreszczy i horrorów. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku na PlayStation 4 i będzie wymagała PlayStation VR.

The Inpatient  - zwiastun E3 2017

 

playstation 4 playstation vr Sony Interactive Entertainment Supermassive Games The Inpatient wideo
Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/06/23/what-its-like-to-play-the-inpatient-the-chilling-until-dawn-prequel-coming-soon-to-playstation-vr/#sf91766413