Newsy Paweł Musiolik
05.08.2017 11:47
| PS4 |
Rainbow Six: Siege - ogromny sukces gry
Rainbow Six: Siege w bazie gier
Rainbow Six: Siege - ogromny sukces gry

Rainbow Six: Siege stał się flagowym success story Ubisoftu. Gra, która na start nie sprzedała się wyjątkowo dobrze, dzięki ciągłemu wsparciu i świetnej rozgrywce, przyciągnęła do siebie miliony graczy.

Gdy Rainbow Six: Siege debiutowało w grudniu 2015 roku, nikt nie spodziewał się wielkiego sukcesu. Umiarkowanie dobra sprzedaż na premierę, z czasem niezbyt imponujące grono aktywnych graczy nie zwiastowały, że prawie dwa lata później Ubisoft będzie dumnie stawiał Rainbow Six: Siege na piedestale między grami, pokazując,że ciągłe wsparcie czyni cuda.

Rainbow Six Siege - gracze PS4 będą zapraszani na serwery testowe

A jednak. Wczoraj Francuzi pochwalili się, że w Rainbow Six: Siege zagrało już 20 milionów osób. W tej grupie są zarówno osoby, które grę po prostu kupiły, są też osoby, które korzystały z darmowych weekendów na którejś z trzech platform. No dobrze, ale ktoś powie, że 20 milionów graczy może i jest imponującym wynikiem, ale czy ktoś w to jeszcze gra? Oczywiście, że gra. Ubisoft podał, że każdego dnia ponad 2,3 miliona graczy aktywnie uczestniczy w rozgrywce na serwerach. To jest już imponujący widok. Zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy problemy gry.

A niestety - ta z nimi zmaga się od premiery. Na początku problemy z serwerami, przez które większość nie mogła w spokoju grać. Później - liczne glitche i exploity na mapach, które łatano. Każdy nowy operator (z początkowej liczby 20 dobiliśmy do 30) na dzień dobry miał problemy z balansem. No i wieczne problemy z kodem sieciowym oraz hitboksami, które mają być (podobno) naprawione wreszcie gdy tzw. Operacja Health zostanie zakończona. W skrócie - deweloperzy mieli przepisać kod sieciowy by ten wreszcie działał dobrze.

Gdy uzdrawianie gry się zakończy, wrócą sezony z nowymi operatorami. Na początek - sezon osadzony w Hong Kongu. Zła wiadomość - z powodu chęci naprawienia gry, skasowano polską mapę co wzbudziło gigantyczny gniew (i całkiem słuszny) polskich graczy. Na ich szczęście, operatorzy GROM-u się pojawią, później niż planowano, ale mimo wszystko - będą. Przyszłość gry zapowiada się więc w kolorowych barwach, co powinno stanowić punkt wyjścia dla innych wydawców.

Nawet jeśli gra z początku nie będzie sukcesem, to rozsądne i stałe wsparcie potrafi ocalić grę. Jest jeden warunek - musi być dobra.

Rainbow Six: Siege - czym jest Operacja Health?

rainbow six: siege ubisoft Ubisoft Montreal
Źródło: https://blog.ubi.com/rainbow-six-siege-surges-20-million-player-milestone/