Newsy Krzysiek Kalwasiński
07.08.2017 16:06
| PS4 |
Skull & Bones bez kampanii dla jednego gracza
Skull & Bones w bazie gier
Skull & Bones bez kampanii dla jednego gracza

Skull & Bones to całkowicie nowa, którą Ubisoft zapowiedziało na tegorocznym E3. Okazuje się, że gra pozbawiona będzie kampanii dla jednego gracza - twórcy celują w doświadczenie wieloosobowe.

Skull & Bones już od początku zapowiadane było jako gra skupiona na rozgrywkach sieciowych. Przedstawiciele Ubisoft zapowiedzieli jednak, że kampania jak najbardziej się pojawi. Teraz okazuje się, że nie do końca dostaniemy kampanię fabularną w takim rozumieniu jak spodziewa się większość.

Skull & Bones. Ubisoft ma już ogromne plany na rozwój gry

Okazuje się, że fabuła w Skull & Bones przewijać się będzie na przestrzeni rozgrywek sieciowych. Jako gracz spotkamy historyczne postacie, wytworzymy więź z załogą czy kolejne wydarzenia poznamy poprzez wykonanie jakiegoś zadania.

Chcemy stworzyć system, w którym doświadczenie każdego gracza będzie inne, ale jednocześnie wpływa na wykreowany świat bardziej ogólnie. Chcemy stworzyć świat, w którym każdy z graczy trafi na historycznych piratów czy inne postacie zainspirowane osobami przewijającymi się w historii. Chcemy też aby gracze wytwarzali więź z załogą i ciekawymi postaciami spotykanymi po drodze. Nie chcemy jednak, aby było to oddzielone - jak coś co pochłoniemy raz i zostawimy za sobą.

Widać więc po powyższej wypowiedzi, że narracja wpleciona będzie w rozgrywkę sieciową. Otrzymamy tu wykreowany świat, w którym będziemy żyć z innymi graczami. Ma to być gra, której treść ciągle może być uzupełniana o nowe wątki, tak aby grający w nią nie mieli powodów aby odchodzić od gry. Świat wykreowany przez twórców ma faktycznie żyć, co chcą osiągnąć poprzez wcześniej wspomniany system, pozwalający graczom wpływać swoimi zachowaniami na wykreowany świat. Twórca zapewnił jednak, że gracze lubiący grać w trybie PvP wciąż będą się czuli jakby przechodzili kampanię. Ci, którzy wolą PvE też nie będą mieli na co narzekać.

Jak to będzie dowiemy się w przyszłym roku, aczkolwiek premiera gry nie została jeszcze do końca ustalona.

Skull & Bones na oficjalnym zwiastunie

 

skull Skull & Bones ubisoft Ubisoft Shanghai
Źródło: http://www.dualshockers.com/ubisofts-skull-bones-single-player-campaign-shared-narrative-not-separate-experience/