Newsy Krzysiek Kalwasiński
08.08.2017 13:35
| PS4 |
Hellblade usunie nam zapis jeśli umrzemy zbyt wiele razy
Hellblade: Senua's Sacrifice w bazie gier
Hellblade usunie nam zapis jeśli umrzemy zbyt wiele razy

Hellblade wygląda bardzo ciekawie, zwłaszcza jeśli chodzi o klimat. Walka może co niektórych odrzucić, ale to co nawet wkurza niektórych, to fakt, że gra usuwa zapis osobom, które giną zbyt często.

Hellblade dzisiaj ma premierę. Widzieliśmy już pierwsze oceny, które zapowiadają bardzo dobrą grę. Recenzenci doceniają przede wszystkim odpowiednio dojrzale poruszony temat psychozy głównej bohaterki - co się dziwić, twórcy współpracowali ze specjalistami - świetny klimat i ciekawą walkę oraz zagadki. Obok tego wszystkiego mamy przepiękną grafikę i udźwiękowienie, które zgrabnie buduje ciężki, niepokojący klimat.

Hellblade: Senua's Sacrifice. Twórcy zdradzają długość gry - nie jest źle

Każdy, który już zaczął grać w Hellblade i dotarł do pierwszej walki, powinien trafić na informację, że jeśli będzie zbyt często ponosić porażkę, utraci cały postęp i będzie zmuszony zaczynać od nowa. Po każdej przegranej walce bohaterka coraz bardziej pokrywa się zgnilizną - jeśli dotrze ona do głowy, bohaterkę doszczętnie pochłoną jej własne demony. Nas, graczy, zmusi to do rozpoczęcia zabawy od nowa. Ciekawe rozwiązanie - przynajmniej w teorii - ale jak się sprawdzi w praktyce, tego dowiecie się z naszej recenzji, która już jest w przygotowaniu. Niemniej, nie wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni, o czym świadczą głosy w internecie.

Hellblade: Senua's Sacrifice opowie nam o celtyckiej wojowniczce, która cierpi na silną chorobę psychiczną. Wyrusza na świętą misję do krainy umarłych, Helheim, aby tam podjąć próbę przywrócenia życia ukochanemu mężczyźnie. Na jej drodze staje jednak wiele niebezpieczeństw - boryka się ze swoją psychozą oraz wrogimi bogami rodem z nordyckiej mitologii.  Poza eksploracją i wsłuchiwaniu się w wyimaginowane głosy, czekają nas też walki i umiarkowanie proste zagadki środowiskowe. Poniższy zwiastun zapozna Was z atmosferą, której uświadczymy w grze. Zwiastun jest świetny.

Hellblade na świetnym zwiastunie

 

hellblade: senua's sacrifice ninja theory playstation 4