Newsy Sebastian Kasparek
08.08.2017 18:41
| PS4 |
Jak Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zmieni podejście do narracji?
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo w bazie gier
Jak Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zmieni podejście do narracji?

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo dokona istotnych zmian w niespodziewanych elementach serii. Studio planuje w inny sposób podejść do opowiadania historii.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo to ważny i istotny krok dla serii. Porzucenie ikonicznego bohatera to ryzykowne posunięcie, ale studio ma kilka pomysłów i jest pewne swoich wizji. Produkcja ma w pewien sposób odmienić dotychczasową narrację fabularną serii i wynieść ją na nowy poziom.

Uncharted to coś więcej niż Nathan Drake

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo pozwoli wcielić się w Chloe - bohaterkę, która również ma grono fanów, ale do tej pory pełniła ona rolę mocno poboczną. Poznamy teraz jej motywacje i przeszłość, a jej charakter zostanie o wiele lepiej nakreślony. Sama relacja z Nadine to coś odmiennego od dotychczasowych partnerów, z jakimi pracował Nathan Drake. Bohaterki stanowią dla siebie kompletne przeciwieństwo. Chloe jest enigmatyczna i spontaniczna. Nadine działa z kolei zawsze wedle określonego planu, jest pragmatyczna i analityczna. Obie jednak mają silny instynkt samozachowawczy i myślą w sposób samolubny.

Ta cecha w połączeniu z ich różnicami ma nadać nutę niepewności i przełożyć się na to, że gracz nie będzie pewien, czy kobiety będą ze sobą współpracować do końca. Może się okazać, że bohaterki postanowią zdradzić drugą osobę i wykiwać swoją partnerkę. Ta nieprzewidywalność protagonistek ma być kluczowym motywem narracji Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Chloe w przeciwieństwie do Nathana Drake'a nie jest typem postaci, którą postrzega się w formie bohaterki. Razem z Nadine pełnią raczej duet antybohaterek - wszak sama Nadine była złoczyńcą w Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Naughty Dog chwali się również, że tym razem studiu udało się przenieść narrację na terytorium rozgrywki. Dobra relacja bohaterek zostanie odzwierciedlona podczas walki, gdzie w większym stopniu będziemy otrzymywać pomoc od naszej towarzyszki. W chwili gdy kobiety będą miały ze sobą konflikt, to nasza partnerka może porzucić pole walki i zając się innymi sprawami, ignorując nasze problemy i zostawiając nas na pastwę wrogów. Ma to w jeszcze większym stopniu zatrzeć granice między przerywnikami filmowymi, a aktualną rozgrywką.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zadebiutuje na rynku w dniu 23 sierpnia.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo  - materiał z rozgrywką

Naughty Dog playstation 4 Sony Interactive Entertainment Uncharted: Zaginione Dziedzictwo wideo
Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/08/08/how-uncharted-the-lost-legacy-is-redefining-the-series-approach-to-storytelling/