Newsy Sebastian Kasparek
09.08.2017 17:57
| PS4 |
PlayStation 4 - śledzenie profilów, streaming w 1080/60 w aktualizacji 5.0
PlayStation 4 - śledzenie profilów, streaming w 1080/60 w aktualizacji 5.0

PlayStation 4 za jakiś czas doczeka się dużej aktualizacji systemowej, która prowadzi coś więcej niż poprawę stabilności. Poznaliśmy część nowości, która trafi do użytkowników konsoli.

PlayStation 4 w ramach aktualizacji systemu do wersji 5.0 otrzyma kilka znaczących nowości. Wiemy już, że posiadacze PS4 Pro dostaną możliwość strumieniowania rozgrywki w jakości 1080p i 60 klatkach na sekundę za sprawą serwisu Twitch. Poprawek doczeka się również system głównych i dodatkowych kont oraz wprowadzona zostanie funkcja śledzenia profili użytkowników.

Po zainstalowaniu aktualizacji 5.0 otrzymamy możliwość śledzenia czyjegoś profilu, ma to być funkcja podobna w działaniu do tego, co znają użytkownicy konsoli Xbox One. Ma to zwiększyć ilość interakcji oraz ułatwić dzielenie się zawartością. Będziemy mogli śledzić czyjś profil bez wysyłania zaproszenia do znajomych. Dzięki temu łatwiejsze stanie się oglądanie udostępnianych treści. W ten sposób zyskają też zweryfikowane profile twórców, bo udostępnione przez nich materiały wideo będą docierać do szerszego grona osób. 

Aktualizacja 5.0 poszerzy opcje kontroli dodatkowego konta, na którym grają przykładowo dzieci. Dostaniemy możliwość tworzenia rodzinnych kont, do których podepniemy te należące do rodziców oraz dzieci. Pozwoli to lepiej kontrolować treść, do której dostęp ma nasza pociecha. Pojawi się również sieciowa aplikacja dająca dostęp do zarządzania kontami rodzinnymi.

Zmieni się również sposób wyświetlania powiadomień. Od teraz będą one widoczne w szybkim menu i nie będą wymagały wychodzenia do głównego interfejsu konsoli. Dostaniemy też możliwość szybkiego podejrzenia postępów naszego pobierania i wysyłania plików.

Oficjalna aplikacja PlayStation dostępna na smartfonach doczeka się też także odświeżenia. Wiemy, że ma ona działać zdecydowanie szybciej. Nie znamy na razie premierowy nowej aktualizacji, ale powinna nastąpić stosunkowo niedługo.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-08-09-playstation-4-firmware-update-5-0-will-add-1080p60-twitch-streaming