Newsy Krzysiek Kalwasiński
10.08.2017 12:57
| PS4 |
Gran Turismo Sport bez mikrotransakcji
Gran Turismo Sport w bazie gier
Gran Turismo Sport bez mikrotransakcji

Gran Turismo Sport odejdzie od rozwiązań zastosowanych w poprzedniej odsłonie. Oznacza to, że nie uświadczymy w grze mikrotransakcji. Nic dziwnego, przecież król nie musi prosić się o drobne.

Gran Turismo Sport zapowiada się na prawdziwy powrót króla, choć nie wszyscy się z tym zgadzają. Jedni przez obrany kierunek przez nową odsłonę (skupienie się na aspekcie rywalizacyjnym), a inni przez brak zaufania co do rozwoju serii. Jak będzie w istocie przekonamy się po premierze. Nie ma jednak co ukrywać - dostępna wcześniej zamknięta beta i udostępniane materiały świadczą o ogromie pracy jakie włożyło studio Polyphony Digital w swoje nowe dzieło.

Gran Turismo Sport z rozbudowanym centrum aut

Poprzednia odsłona, czyli Gran Turismo 6 wypełnione było mikrotransakcjami, czyli opcją kupienia za prawdziwą gotówkę zawartości używanej w grze. Na tegorocznym PlayStation Experience Kazunori Yamauchi ujawnił, że podobne rozwiązanie nie trafi do Gran Turismo Sport. To zdecydowanie dobra wiadomość, zwłaszcza, że automatycznie likwiduje ona obawę o to, że niektórzy zyskają przewagę poprzez wydawanie sporej ilości gotówki. Warto jednocześnie zaznaczyć, że nie do końca wiemy jak będzie wyglądać sprawa z ulepszaniem osiągów aut, bo te mogą nie być dostępne w trybie Sport.

Twórca Gran Turismo Sport już niejednokrotnie wspominał, że do gry trafiać będą paczki z dodatkowymi samochodami. Nie znamy jednak większej ilości szczegółów - zapewne będzie podobnie jak w Gran Turismo 5, czyli mieszanka płatnych i darmowych DLC. Warto przy okazji wspomnieć, że Kazunori Yamauchi zamierza zwiększyć ilość samochodów do ponad 500 sztuk, więc będzie czym jeździć. Oznacza to też długie wsparcie dla gry, więc na Gran Turismo 7 jeszcze trochę poczekamy.

Gran Turismo Sport ma pojawić się 18 października 2017 roku. Możliwe, że przed premierą będzie możliwe przetestowanie gry, ale nie jest to potwierdzona informacja. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun zaprezentowany na tegorocznym E3.

Gran Turismo Sport na oficjalnym zwiastunie

Gran Turismo Sport playstation 4 polyphony digital Sony Interactive Entertainment wideo
Źródło: https://www.gtplanet.net/gt-sport-will-not-feature-microtransactions