Newsy Sebastian Kasparek
10.08.2017 20:40
| PS4 |
Final Fantasy XV. Gra z Prompto w VR nie powstanie
Final Fantasy XV Monster of the Deep: Final Fantasy XV w bazie gier
Final Fantasy XV. Gra z Prompto w VR nie powstanie

Zła wiadomość dla posiadaczy PS VR, którzy chcieliby zagrać w shootera osadzonego w świecie Final Fantasy XV. Prompto VR nigdy nie powstawało jako pełnoprawna gra i nie trafi w ręce graczy.

Final Fantasy XV to najnowsza odsłona cenionej serii, która przez wiele lat powstawała w bólach. Tytuł otrzyma za jakiś czas sieciowy dodatek pozwalający na wieloosobową zabawę ze znajomymi. W tym roku doczekamy się też łowienia potworów w wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze PS VR mogli też zostać wprowadzeni w błąd i oczekiwać shootera, gdzie wcielilibyśmy się w Prompto - Square Enix prostuje sytuację.

Monster of the Deep: Final Fantasy XV trafi na PS VR w tym roku

Final Fantasy XV było obecne podczas promowania PS VR. Technologia wirtualnej rzeczywistości od Sony doczekała się krótkiego pokazu czegoś, co wyglądało na grę z gatunku FPS. Okazuje się jednak, że było to jedynie technologiczne demo i tego typu projekt nie trafi w ręce graczy w grywalnej formie.

Strzelanka z punktu widzenia Prompto była tak naprawdę zwykłym pokazem. Było to jedynie technologiczne demo ukazujące możliwości VR - mamy jednak Monster of the Deep! Wyobrażacie sobie osobne wydanie Prompto DLC i Prompto VR? My nie i w przypadku Final Fantasy XV staramy się za każdym razem zaoferować coś bardzo odmiennego. 

Prompto VR nie zostanie przerobione w pełnoprawną grę, czy nawet krótkie doświadczenie. Był to jedynie eksperyment mający zaprezentować potencjał wirtualnej technologii. Jeśli jakimś cudem wyczekiwaliście tej pozycji to możecie dać sobie spokój. Zawsze jednak pozostaje nam łowienie ryb i bestii z głębin. Monster of the Deep: Final Fantasy XV zadebiutuje pod koniec roku i będzie samodzielnym tytułem niewymagającym posiadania podstawowej gry.

Final Fantasy XV  - Pompto VR

final fantasy XV playstation 4 playstation vr prompto vr square enix wideo
Źródło: http://sirusgaming.info/2017/08/its-confirmed-final-fantasy-xv-prompto-shooter-vr-is-not-going-to-happen/