Newsy Paweł Musiolik
11.08.2017 11:03
| PS4 |
No Man's Sky - multiplayer wreszcie w grze
No Man's Sky w bazie gier
No Man's Sky - multiplayer wreszcie w grze

No Man's Sky jeszcze w tym tygodniu otrzymać ma aktualizację Atlas Rising, która według słów Hello Games przyniesie sporo dobrego. Fani zastanawiali się o jakich nowościach mowa, ale odpowiedź już poznali. Przez wcześniejszą publikację listy zmian.

Hello Games przypadkowo opublikowało listę zmian w aktualizacji 1.3 "Atlas Rising" do No Man's Sky wcześniej niż planowało. Dzięki temu poznaliśmy największe nowości, które wprowadzone będą przez trzecią aktualizację gry. Studio zdaje sobie sprawę, że ich gra nie została przyjęta najlepiej i mimo sporej grupy oddanych fanów zadowolonych z tego, jak gra wyszła. Dlatego rocznicowa aktualizacja doda m.in. to, na co chyba większość krytykujących No Man's Sky czekało - wspólną grę.

No Man's Sky otrzymało nagrodę za innowacyjność, ale nikt jej nie odebrał

Według wycieku, otrzymamy kompletnie przebudowaną warstwę fabularną gry, która lepiej wyjaśniać będzie nam główny wątek tej produkcji. Jak część z was wie, cel jakim było dotarcie do centrum galaktyki okazywał się gigantycznym zawodem, nie odpowiadając w ogóle na pytanie po co mamy się tam dostać. Miejmy nadzieję, że po tej aktualizacji w tym aspekcie będzie lepiej. Podobnie jak z innymi elementami gry, które mają się pojawić lub zostać poprawione. W grze mają pojawić się ogromne portale, które będą nas przenosić między galaktykami (jeśli nasuną wam się skojarzenia z Gwiezdnymi wrotami, to dobry trop). Studio ma dodać także misje, które będą generowane proceduralnie, by nie być powtarzalnymi i męczącymi. Mało?

W grze pojawi się opcja wymiany zasobami, przebudowany zostanie cały system ekonomii w grze by pasować pod handel z obcymi rasami. Jednak to co najważniejsze, zostawiono na koniec - wspólną eksplorację. Post, który wyciekł nie precyzował nam dokładnie zasad jej działania, ale sama zapowiedź wspólnej eksploracji w No Man's Sky jest ogromnym wydarzeniem. Dlaczego? To wreszcie spełnienie obietnicy danej przez Seana Murraya przed premierą gry. Wtedy przyznawał, że będziemy mogli spotkać innych. Miało to być rzadkie, ale możliwe. Jak było faktycznie wszyscy wiemy.

Tak ma wyglądać przebudowany system handlu i wymiany.

Oczywiście to nie wszystkie zmiany i nowości. Tych będzie znacznie więcej, ale w tym wypadku trzeba po prostu poczekać do oficjalnego wypuszczenia listy zmian, a dzień później - łatki, która zmiany wprowadzi. Potem pozostaje już własnoręczne sprawdzenie tego, co Hello Games dodało do No Man's Sky w rocznicową aktualizację.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-08-11-no-mans-sky-fans-are-getting-excited-by-a-leak-promising-joint-exploration