Newsy Jakub Barwiak
11.08.2017 23:11
|
Ben Affleck: Liga Sprawiedliwości to interesujący produkt dwóch reżyserów
Ben Affleck: Liga Sprawiedliwości to interesujący produkt dwóch reżyserów

Ben Affleck – gwiazdor filmowego uniwersum DC wypowiedział się na temat pracy z dwoma reżyserami na planie Ligi Sprawiedliwości i wpływie obu twórców na film.

Joss Whedon przejął reżyserię nad Ligą Sprawiedliwości tuż po tym jak tragedia rodzinna zmusiła Zacka Snydera do opuszczenia planu. Oczywiście sytuacja ta doprowadziła do serii dokrętek, które miały zmienić częściowo charakter filmu, między innymi poprzez zmiany w postaci Cyborga, które miały nadać obrazowi lżejszego tonu.

Znamy wygląd złoczyńcy z Ligi Sprawiedliwości

Dla samego Whedona praca nad Ligą Sprawiedliwości jest już trzecią przygodą z filmami superbohaterskimi (Whedon wyreżyserował dwie części Avengersów). Ben Affleck zdradził, iż dołączenie do ekipy Whedona, sprawiło iż Liga Sprawiedliwości stała się mieszanką twórczą DNA zarówno Snydera, jak i Whedona.

Liga Sprawiedliwości to interesujący produkt dwóch reżyserów, obu z niezwykle unikalną wizją. Nigdy nie miałem takiego doświadczenia w trakcie tworzenia filmu. Muszę przyznać, że naprawdę uwielbiam pracę z Zackiem, oraz uwielbiam rzeczy, które robiliśmy z Jossem.

W sieci pojawiły się ostatnio spekulacje na temat dokrętek Whedona, które miały nadać Lidze Sprawiedliwości lżejszego tonu, słowa Afflecka zdają się to potwierdzać. Możliwe, że Warner Bros. zdecydowało o zmianie tonacji filmu, po sukcesie Wonder Woman, które było mniej mroczne od poprzednich filmów z uniwersum DC.

Źródło: http://screenrant.com/justice-league-zack-snyder-joss-whedon-affleck/