Newsy Krzysiek Kalwasiński
17.08.2017 15:01
| PS4 |
Co nowego w aktualizacji 5.0 dla PS4?
Co nowego w aktualizacji 5.0 dla PS4?

Dzisiaj wszyscy, którzy dostali się do testów beta nowego oprogramowania, mogą zacząć sprawdzać nowe funkcje systemu. Sony opublikowało ich listę.

Wcześniej poznaliśmy część nowych funkcji. Mówiły one o streamowaniu w lepszej jakości oraz o wielu dodatkach w temacie tworzenia i zarządzania profilami. Teraz możemy się bardziej tym funkcjom przyjrzeć. Sprawdźcie też skrzynki mailowe, czy nie udało się Wam dostać do testów beta.

PlayStation 4 - śledzenie profilów, streaming w 1080/60 w aktualizacji 5.0

Zarządzanie kontami na PlayStation 4 w wersji 5.0 będzie bardziej przyjazne rodzinom. Od teraz rodzice będą mogli ustanowić w jakie gry będą mogły grać ich pociechy. Każde z kont na konsoli będzie określone odpowiednim stopniem. Ponadto możliwe będzie nie tylko zastosowanie ogólnych ustawień, ale również indywidualnych co pozwoli na kontrolowanie nie tylko gier przygotowanych dla odbiorcy w danym wieku, ale również tego czy dziecko ma spędzać czas w grach sieciowych.

Znajomi

W nowej wersji systemu dojdą też nowe opcje w zarządzaniu znajomymi. Pojawi się nowa zakładka, do której będziemy mogli dodać najważniejszych znajomych. Wewnątrz będziemy mogli podzielić ich na poszczególne grupy w oparciu choćby o gry, w które wspólnie gramy. Dla przykładu - możliwe będzie stworzenie listy ze znajomymi, z którymi gramy w Destiny. W ten sposób łatwiej będzie wysłać im zaproszenie na kolejny raid.

Nadawanie transmisji

Jeśli stworzymy daną społeczność, możliwe będzie włączenie automatycznego dzielenia się informacją o transmisji jaką nadajemy. Każdy należący do społeczności otrzyma powiadomienie i tym samym łatwo będzie mógł wskoczyć na streama.

Gracze nadający transmisje z goglami VR na głowie mogą teraz na bieżąco podglądać komentarze. Nie będzie już konieczności zaglądania osobno do sekcji komentarzy.

Po aktualizacji możliwe będzie nadawanie transmisji w jakości 1080p i 60fps, ale tylko jeśli chodzi o PlayStation 4 Pro.

Wiadomości

Nowa wersja systemu usprawni funkcje związane z wiadomościami. Dzielenie się ulubionymi kawałkami za pośrednictwem spotify czy PlayStation Music było możliwe już wcześniej, ale teraz możliwe będzie wysłanie swojego ulubionego kawałka w wiadomości do drugiego użytkownika. Nasz znajomy będzie mógł odsłuchać utworu bezpośrednio z wiadomości.

Powiadomienia

Możliwe będzie też wyłączenie wyskakujących powiadomień podczas oglądania filmów. W domyślnych ustawieniach wyskakujące powiadomienia będą wyłączone.

Ponadto możliwe będzie wybranie czy w powiadomieniu ma się pojawić podgląd wiadomości. Oprócz tego będziemy mogli wybrać sobie kolor powiadomień, co zostało ukazane na poniższej grafice.

Szybkie menu podręczne

W nowej wersji systemu pojawią się nowe funkcje w szybkim menu. Od teraz po przytrzymaniu przycisku PlayStation będziemy mogli bez wychodzenia z gry sprawdzić zaproszenie do znajomych czy progres pobierania gry.

Ponadto, o wiele łatwiej i wygodniej będzie przebiegać opuszczanie imprezy. Do tego również pojawi się odpowiedni skrót.

PlayStation VR

Po nowej aktualizacji systemu możliwe będzie korzystanie z dźwięku przestrzennego (5.1 i 7.1) w słuchawkach podczas oglądania filmu na Blu-Ray czy DVD.

Pozostaje jeszcze kwestia organizowanych turniejów. Dzięki nowym opcjom łatwiej będzie śledzić przebieg takowych.

Na koniec informacja o nowych językach. Od momentu zainstalowania aktualizacji interfejs PS4 dostępny będzie również w języku: czeskim, węgierskim, rumuńskim, greckim, tajskim, indonezyjskim i wietnamskim.

aktualizacja 5.0 galeria playstation 4
Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/08/17/ps4-system-software-5-00-features-detailed/